לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

תקצירים מימי עיון נבחרים


יום עיון קידום ופיתוח קריירה 

במסגרת ימי העיון התבוננו והכרנו את המושג "קידום תעסוקתי", ביררנו בדרך חווייתית מהם "מדדי הקידום" האישיים, בחנו את הקשר שבין התמדה בעבודה והתמודדות עם חסמים וקשיים לבין קידום, למדנו מהי מסוגלות תעסוקתית והכרנו אסטרטגיות עבודה כאמצעי להגברת יכולת ההתמדה והקידום. ימי העיון כללו התנסות באבחון עצמי של המוכנות האישית לשינוי. בנוסף, ערכנו דיון מעמיק ומסכם באמצעות תרגול חוויתי שניתן יהיה ליישם בהמשך בעבודה השיקומית היומיומית.

מה הסיפור שלך?

ימי העיון עסקו בשאלה כיצד עובדי שיקום עם ידע מהחלמה אישית יכולים להשתמש בסיפור ההחלמה האישי שלהם ככלי בעבודה השיקומית - אם זה בהרצאה לקהלים שונים, ואם זה באמצעות שימוש בקטעי סיפור, במהלך שיחה עם מקבלי שירות, בני משפחה או קולגות וחברים לצוות.

ימי העיון כללו הרצאות מרתקות של אבי אורן, מהוגי ויוזמי תכנית "צרכנים נותני שירות", ובני כהן, רכז ליווי תעסוקתי של התוכנית באזור אשדוד. האירועים כללו בין היתר גם סדנאות מעשיות במעגלים אינטימיים ומופע הסטנדאפ של עמותת לשמ"ה - "סליחה על ההפרעה", בביצוע הדס לוי הקורעת מצחוק. 

קבלת החלטות משותפת

בימי עיון אלו נחשפנו והכרנו את המושג והרעיון של קבלת החלטות משותפת. דנו וערכנו פאנל מקצועי שבו דובר איך מתקיימת גישה זו בארגונים השונים, היתרונות, האתגרים והחסמים.
בנוסף נערך שיח עם כלל משתתפי היום שדנו איך הם פוגשים את הנושא בשטח כל אחד בתפקיד ובארגון בו הוא עובד. בנוסף, בחנו את הזווית הייחודית של הצנ"שים סביב גישה זו.

השתלמות בהנחיית קבוצות – "ממשתף למנחה"

הסדנאות עוסקות בשלושה תחומים: 1. הקניית ידע פורמלי אודות קבוצות ועבודה קבוצתית 2. התמרה של הידע מהניסיון האישי כמשתתפים לידע שיכול לשמש בגיבוש התפיסה המקצועית כמנחה, ושימוש בידע האישי כמנחה במרחב הקבוצתי 3. התנסות מעשית בהכנה להנחייה והנחייה הלכה למעשה.