לוגו יוזמה

תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש - עצמאות ואיכות חיים


חוק שיקום נכי נפש בקהילה קובע כי יש לדאוג לשיקומם של פגועי נפש ושילובם בקהילה, בכדי לאפשר להם להשיג עצמאות תפקודית ואיכות חיים ברמה גבוהה ככל הניתן, תוך שמירה על כבודם. תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש היא אחת הדרכים הטובות ביותר ליישם חוק זה הלכה למעשה. הצוות המקצועי והמיומן של ארגון יוזמה בדרך הלב, המפעיל מיזמים, תוכניות ייחודיות ותהליכי חדשנות בתחום התעסוקה, מסבירים מהי תעסוקה נתמכת וכיצד היא תורמת לשילובם של נפגעי נפש בחברה.

 

מהי תעסוקה נתמכת

תעסוקה נתמכת משמעה שילוב של אדם המתמודד עם מגבלה נפשית במקום עבודה בקהילה, זאת בליווי של גורם מקצועי המתווך בין המתמודד למעסיק ומסייע למועסק להשתלב במקום העבודה בצורה הטובה ביותר בתור שיקום תעסוקתי. זאת להבדיל ממסגרות תעסוקתיות אחרות, כמו מרכזי תעסוקה מוגנת הקיימות בעולם השיקום, ומתאימות יותר למי שאינו יכול להשתלב בשוק העבודה הפתוח. היתרון בתעסוקה נתמכת הוא שהיא מאפשרת עצמאות לאדם המתמודד עם המוגבלות הנפשית ומשקמת הן את דימויו העצמי והן את דימויו בחברה.

 

מה כוללת תכנית תעסוקה נתמכת?

תעסוקה נתמכת מסייעת למשתקמים בעלי מסוגלות ורצון להשתלב בעבודה וכוללת מגוון שירותים לזכאים:
•    יצירת תוכן שיקום אישי וקבוצתי באמצעות סדנאות המותאמות לצרכי המשתתף. הסדנאות כוללות משימות בתחום אוריינטציה תעסוקתית, סיור במקומות עבודה ותרגולים שונים.
•    יצירת מערך סדנאות לקראת ההשתלבות במקום עבודה דוגמת סדנת מחשוב.
•    השתתפות בקבוצות המכשירות את המועמד ליציאה לעבודה.
•    אפשרות לבניית תכנית פרטנית בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של נותני השירות והעובדים הסוציאליים.
•    השמה וליווי העובד במקום העבודה עד להשתלבות מיטבית.
•    יצירת אופק תעסוקתי ושדרוג המעמד התעסוקתי.

 

מי זכאי לתעסוקה נתמכת

כדי לברר האם אתם זכאים להשתלב בעבודה הנחשבת תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש יש לפנות תחילה לועדת השיקום האזורית שבביטוח הלאומי. הזכאות נקבעת על פי הזכאות שלכם לסל שיקום לנפגעי נפש. עם זאת, קל ומהיר יותר יהיה לפנות לארגונים אשר מתמחים בכך ועוסקים מידי יום בשילוב אנשים המתמודדים עם מוגבלויות בשוק העבודה. בארגונים אלו תפגשו אנשי מקצוע אשר יוכלו לסייע לכם בבחירת מקום העבודה שיתאים בדיוק עבורכם ושבו תוכלו לתפקד במיטבכם.

 

ליווי של מדריך תעסוקתי

במסגרת שירותי תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש תקבלו ליווי והדרכה של מדריך תעסוקתי. המדריך יסייע לכם להגדיר את תחום העבודה המתאים לכם, את המסגרת המיטבית עבורכם וכן יסייע לכם בחיפוש המשרה בפועל. לא כל משרה מתאימה לכל אחד ולכן חשוב לחפש משרה המתאימה לכישוריכם ומספקת את התנאים להם אתם זקוקים על מנת להיות במיטבכם. המדריך ילווה אתכם גם במהלך ההתאקלמות במקום העבודה, ביצירת קשר טוב עם המעסיק ויוודא כי זכויותיכם החוקיות מובטחות. כך תוכלו להיות שקטים ובטוחים ולהתרכז רק בעבודה.

 

"יוזמה דרך הלב"

יוזמה דרך הלב הינו ארגון ששם לו למטרה להביא לשינוי במעמדם של אנשים המתמודדים עם נכות נפשית, פיזית או חושית. אנו פועלים להשתלבותם של בעלי מוגבלות בשוק העבודה ובקהילה באופן פעיל ומשפיע וכזה המספק להם מקור פרנסה. שירות תעסוקה נתמכת הינו תכנית ייחודית וחדשנית המותאמת לצרכי הלקוח ומאפשרת הגשמה ומימוש עצמיים.
 

תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש | יוזמה דרך הלב

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן