לוגו יוזמה

תמיכת מעסיקים : אפיק חדשני לשילוב בעבודה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית


תכנית "צרכנים נותני שירות" מהווה תכנית ייחודית שהוקמה בארץ בשנת 2006 בשיתוף של משרד הבריאות, אגף בריאות הנפש, ארגון יוזמה דרך הלב וג'וינט ישראל, במטרה להעניק ליווי תעסוקתי מקצועי לקידום שילובם של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית כעובדי טיפול ושיקום בכל קשת התפקידים בתחומי שירותי הבריאות והרווחה כגון חונכים, מתאמי טיפול, מדריכי שיקום, מנחי קבוצות רכזי תעסוקה וכן הלאה. 

התכנית נועדה להטמיע את ההכרה בערכם של המומחיות הייחודית והידע מניסיון של צרכני שירותי בריאות הנפש, שנצבר במהלך החלמתם האישית, ומעודדת את העסקתם שלא מתוך חסד אלא מתוקף ניסיונם האישי. שירות נוסף המוענק במסגרת התכנית הוא ליווי ותמיכת מעסיקים המתעניינים בחזון התכנית ובהעסקתם של צרכנים נותני שירות.

 

התאמה פרטנית אל הארגון, צרכיו ומטרותיו

מארגון יוזמה דרך הלב מציינים שהעסקת עובדים עם ידע מניסיון תופסת בשנים האחרונות תאוצה, ומהווה מרכיב משמעותי בתהליכים חדשניים בתחום הטיפול והשיקום. ממחקרים בתחום, כמו גם הניסיון בשטח, מראים שלליווי ותמיכת מעסיקים יש השפעה לא מבוטלת על הצלחת תהליכי הקליטה של העובדים הללו במקצועות למתן עזרה. 

הליווי נעשה בהתאמה פרטנית אל כל ארגון, צרכיו ומטרותיו, וכן מניסיונו של הארגון וצוותו בהעסקת עובדים עם ידע מניסיון על כל ההתמודדויות הניצבות בפניו. אפשרויות הליווי והתמיכה כוללים ייעוץ פרטני למנהלים ואו אנשי הצוות, ליווי בבניית תפקיד עבור עמית מומחה, ליווי קבוצתי פנים ארגוני וחוץ ארגוני ואו קבוצות למידה, כמו גם ימי עיון, סדנאות והרצאות בתחום.

 

כלים מנחי תהליך

השירות לליווי ותמיכת מעסיקים ממומן מטעם משרד הבריאות והוא אינו כרוך באישור או בתשלום. את השירות ניתן לקבל החל משלב טרום העסקה ולכל אורך הדרך, לרבות שלבי הגיוס והמיון, שלבי הקליטה וההעסקה עצמה, ובמקרי הצורך גם שימור או סיום ההעסקה. הכלים המוענקים למעסיקים הנם מנחי - תהליך ומכוונים להובלת מעסיקים פוטנציאליים אל אפיקי חשיבה והיערכות להעסקת עובדי שיקום המתאפיינים בידע מניסיון אישי. 

ארגז הכלים כולל, בין השאר, עקרונות מנחים ודגשים לקיום ראיון עבודה מותאם ורגיש תרבות עם מועמד שהנו צרכן נותן שירות, עקרונות מנחים לקליטה לעבודה בארגון בימיו הראשונים של העובד, וכן מודלים לניהול מצבי משבר בעבודה ועלונים למנהלים בנושאים שונים כגון חשיפה, הדרכה, הצבת יעדים ומשוב. 

 

תמיכת מעסיקים

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן