לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

תכנים, תקצירים ומצגות מימי עיון נבחרים


תכנים, תקצירים ומצגות מימי עיון נבחרים:

יום עיון קידום ופיתוח קריירה – נערך ב29.2.2015 בבאר שבע וב9.8.2015 בחיפה

במסגרת יום העיון התבוננו והכרנו את המושג "קידום תעסוקתי", בררנו בדרך חווייתית מהם "מדדי הקידום " האישיים, בחנו את הקשר שבין התמדה בעבודה והתמודדות עם חסמים וקשיים לבין קידום, בחנו מהי מסוגלות תעסוקתית והכרנו אסטרטגיות עבודה כאמצעי להגברת יכולת ההתמדה והקידום 
יום העיון כלל התנסנות באבחון עצמי של המוכנות האישית לשינוי. בנוסף, ערכנו דיון מעמיק ומסכם באמצעות תרגול חוויתי שניתן יהיה ליישם בהמשך בעבודה השיקומית היומיומית.

לצפייה במצגת[U1] 

מה הסיפור שלך? יום עיון ייחודי בנושא שימוש בסיפור האישי בעבודתו של הצנ"ש – נערך ב17.5.2016 בתל אביב

יום העיון עסק בשאלה איך עובדי שיקום עם ידע מהחלמה אישית יכולים להשתמש בסיפור ההחלמה האישי שלהם ככלי בעבודה השיקומית - אם זה בהרצאה לקהלים שונים, ואם זה באמצעות שימוש בקטעי סיפור, במהלך שיחה עם מקבלי שירות, בני משפחה או קולגות וחברים לצוות.

יום העיון כלל הרצאות מרתקות של אבי אורן, מהוגי ויוזמי תכנית "צרכנים נותני שירות", ובני כהן, רכז ליווי תעסוקתי של התוכנית באזור אשדוד. האירוע כלל גם סדנאות מעשיות במעגלים אינטימיים, והסתיים בקטע מתוך מופע הסטנדאפ של עמותת לשמ"ה - "סליחה על ההפרעה", בביצוע הדס לוי הקורעת מצחוק.

לצפייה במצגת[U2] 

קבלת החלטות משותפת – נערך ב26.10.2015 בתל אביב

ביום זה נחשפנו והכרנו את המושג והרעיון של קבלת החלטות משותפת. דנו וערכנו פאנל מקצועי שבו דובר איך מתקיימת גישה זו בארגונים השונים, היתרונות, האתגרים והחסמים.
בנוסף נערך שיח עם כלל משתתפי היום שדנו איך הם פוגשים את הנושא בשטח כל אחד בתפקיד ובארגון בו הוא עובד. בנוסף, בחנו את הזווית הייחודית של הצנ"שים סביב גישה זו.

לצפייה במצגת

השתלמות בהנחיית קבוצות – "ממשתף למנחה"

בשנת 2015 נערכו שלושה מחזורים של סדנת  "ממשתתף למנחה -  ידע מניסיון אישי במרחב הקבוצתי". הסדנאות עסקו בשלושה תחומים:

1. הקניית ידע פורמלי אודות קבוצות ועבודה קבוצתית.

2. התמרה של הידע מהניסיון האישי כמשתתפים לידע שיכול לשמש בגיבוש התפיסה המקצועית כמנחה, ושימוש בידע האישי כמנחה במרחב הקבוצתי.

3. התנסות מעשית בהכנה להנחייה והנחייה הלכה למעשה.

הסדנאות התקיימו בבאר שבע, חיפה ותל אביב והועברו על ידי רכזי הליווי של התכנית.
למידע נוסף על הסדנא