לוגו יוזמה

שיקום תעסוקתי להשתלבות במעגל העבודה ושיפור איכות החיים


"שיקום תעסוקתי" מהווה שם כללי למכלול מסגרות ותכניות תעסוקתיות, שנועדו לסייע לאנשים עם מוגבלויות שונות בהשתלבות במעגל העבודה, זאת במטרה לשפר הן את הדימוי העצמי שלהם והן את איכות חייהם, תוך אספקת תעסוקה שהכנסה בצידה.
 

אנשי המקצוע של ארגון יוזמה דרך הלב, המתמחה בהפעלת תכניות ייחודיות ומיזמים חדשניים המותאמים לצורכיהם הייחודיים של אנשים המתמודדים עם מוגבלות פיזית, נפשית או חושית,  ולהעסקת אנשים עם מוגבלויות מסבירים כי תנאי הזכאות לשיקום תעסוקתי מעוגנים בחוק הישראלי ומיועדים לאנשים בגילאי 16-65 עם מוגבלויות שונות בהתאם לצורכיהם המיוחדים ומצבם התפקודי.
 

מערך השירותים לשיקום תעסוקתי כולל אבחון תעסוקתי הערכה והכוון, וכן סדנאות וקורסים להקניית הרגלי עבודה ומיומנויות תעסוקתיות, הכשרה מקצועית והכנה אל שוק התעסוקה.

 

תיקון 109 לחוק הביטוח הלאומי לשיפור תנאיהם של אלו היוצאים לעבוד


מארגון יוזמה דרך הלב מוסיפים שהשירותים לשיקום תעסוקתי כוללים, בין היתר, השלמת השכלה, השמה ואיתור משרות בשוק הפתוח או במסגרת של תעסוקה מוגנת. ארגון יוזמה דרך הלב נמצא בפריסה ארצית ומקיים שיתופי פעולה עם המוסד לביטוח לאומי, וכן עם האגף לבריאות הנפש מטעם משרד הבריאות, משרד הביטחון, משרד הרווחה וג'וינט ישראל.
 

חשוב להדגיש שתיקון 109 לחוק הביטוח הלאומי שהחל להיות מיושם בשנת 2008 ("חוק לרון") משפר ומקדם את תנאיהם של אלו שיוצאים לעבוד, ובה בעת איננו פוגע בזכויותיהם של אלו שאינם עובדים. עיקרי התיקון קובעים שהיציאה אל העבודה אין בה בכדי לבטל את דרגת אי-כושר יציבה, כאשר הסכום הכולל המתקבל הן מהקצבה והן מהעבודה, תמיד יהיה גבוה מגובה הקצבה בלבד.

 

תכנית "יוזמה" לאימון שיקומי ופיתוח קריירה


משמעותו של תיקון זה בפועל הוא שההכנסות הכוללות גדלות ביחס ישר לגובה ההכנסות מעבודה, תוך שאנשים עם מוגבלויות המשולבים במעגל העבודה ממשיכים לקבל את כל ההטבות הנלוות המגיעות להם על פי חוק. זאת ועוד, היוצאים לעבודה נהנים מרשת בטחון למשך שלוש שנים וזכאים לקבלת "קצבת עידוד", שלפיה הסכום הכולל מקצבה ועבודה יהיה בכל המקרים גבוה מקצבת הנכות בלבד.
 

יוזמה דרך הלב מציעה מגוון מיזמים ומסלולים לשיקום תעסוקתי, שבמסגרתם מעניק הארגון מסגרת תומכת וליווי מקצועי מתמשך בהתאם ליכולותיו, העדפותיו, כישוריו והכשרתו של כל מתמודד ומתמודד.
 

אחת מהתכניות הללו היא תכנית חדשנית המכונה "יוזמה" המספקת הדרכה, תמיכה, אימון שיקומי וליווי אישי במספר מסלולים שונים, החל מהמסלול להעסקה עצמית, דרך פיתוח קריירה ועד למסלול של מיזמים קבוצתיים, במטרה לאפשר למתמודדים עם המגבלות להתקדם, להתפרנס ולתרום מכישוריהם לחברה.

 יוזמה דרך הלב | שיקום תעסוקתי

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן