לוגו יוזמה

שילוב בקהילה ותעסוקה – מעכשיו זה אפשרי


כל אדם הקרוב לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, פיזית או חושית מכיר את המאבק הזה – לא משנה כמה טיפולים, שיקומים, ועבודה קשה מושקעים בכדי שאותו אדם יוכל להתחזק ולחזק את ערכו העצמי, החברה עדיין מסרבת לקבלו כאזרח מן השורה. שילוב בקהילה ומציאת תעסוקה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות הם דברים חשובים מאין כמותם, ועכשיו, בעזרת הארגון "יוזמה דרך הלב", להיות אזרח מן השורה הוא לא רק חלום רחוק.
 

מדוע שילוב בקהילה חשוב?


שילוב בקהילה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות הוא צעד חשוב ונחוץ. כל עוד האדם מטופל במסגרות "סגורות", הוא לא ידע כיצד להתמודד בחברה ואיך להתנהל בה. לכן, חשוב לשלב את אותו אדם לאט לאט ובצורה מבוקרת בחברה הסובבת, בכדי לעזור ולעודד את תפקודו בצורה הדרגתית, שתבנה את הבטחון שלו בצורה נכונה. הביטחון העצמי של בעל מוגבלויות המשולב בחברה בצורה נכונה עולה משמעותית, והאמון בעצמו וביכולותיו מתגבר. עצמאות וניידות הם חלק חשוב ובלתי נפרד מטיפול או שיקום של אדם אשר סבל או סובל ממצוקה, ויש להתחשב בכך.
 

אין האדם עומד לבדו


חשוב ששילוב האדם המטופל בקהילה יעשה בצורה נכונה ומבוקרת. לכן, יש לדאוג כי האדם ישולב במסגרת המתאימה לצרכיו ויכולותיו, ולוודא כי האנשים באותה מסגרת יודעים כיצד לעזור ולתמוך באדם המטופל. לנסות לשלב את האדם בצורה לא מבוקרת ובלא מסגרת תומכת, לא משנה כמה הכוונה טובה, עשוי להסב נזק ואף להיות טראומתי ולגרום אצלו לרגרסיה. בדיוק בגלל הסיבה הזו חשוב כי תהליך השילוב יעשה על ידי אנשי מקצוע אשר יודעים להתאים את המסגרת למטופל ולהיות לאדם המטופל לעזר ותמיכה במידה ויזדקק לה.
 

למי פונים?


שילוב בקהילה והעסקת אנשים עם מוגבלויות, כפי שהובהר, הם נושא חשוב ורגיש, וחייב להתבצע על ידי המומחים הטובים ביותר בתחום. ארגון "יוזמה דרך הלב" שם לו למטרה להביא לשינוי חברתי כלכלי במעמדם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית, פיזית או חושית, באמצעות מתן מקום להשמעת קולם ושילובם בשוק העבודה הפתוח כמשתתפים פעילים, מתפרנסים ותורמים. הארגון מתאים מסגרת למטופל תוך טיפול מסור והקשבה. עם התמיכה הזו אין ממה לפחד יותר – הגיע הזמן לצאת, ולכבוש את העולם.

שילוב בקהילה | יוזמה דרך הלב

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן