לוגו יוזמה

עבודה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות? יש דבר כזה


מציאת עבודה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות היא דבר חשוב מאד בתהליך הטיפול של אדם הסובל מכך. היא מאפשרת לאדם לפתח עצמאות כלכלית, ובכך מחזקת את ביטחונו העצמי. חשוב לעודד את האדם המדובר לעבוד, אך גם חשוב גם לעשות זאת נכון. במאמר נקיף דברים שכדאי לדעת בכדי לשלב אדם עם מוגבלות בשוק העבודה כמו למשל בתעסוקה נתמכת לנפגעי נפש, ולמה כדאי לפנות לחברות כמו "יוזמה דרך הלב".
 

לשמור על סביבה בטוחה


עבור אדם המתמודד עם מוגבלות, היציאה לשוק העבודה היא אירוע מרגש ומעניין, אך גם מאד מפחיד ואף מאיים. אולי האדם לא מאמין ביכולותיו, מפחד מתגובות העובדים, או חושש לקבל עבודה שלא יוכל לבצע. לכן, על מקום עבודה לאנשים עם מוגבלויות להיות מודע לנסיבות העובד החדש, וידע כיצד להתנהל עם העובד ואיך לקבלו בידיים פתוחות. הדרישות ממקום העבודה תלויות מאד במגבלת האדם. מקום אשר מתאים לאדם אחד, לאו דווקא יתאים לאחר, וחשוב לשים לב לכך.
 

לשמור על לב בטוח


גם לאחר מציאת מקום עבודה מתאים ובטוח, יש לדאוג למעקב רגשי אחר העובד ולשמור למענו על מקום חם ובטוח, בו יוכל לחוות דעתו הן על תנאי העבודה והן על התפתחותו בה. לכן, חשוב כי אותו מקום בו יוכל לדבר יהיה קשור למקום העבודה, ויוכל לסייע לעובד החדש להתאים את תנאי העבודה באופן תמידי ורציף בהתאם לצרכי האדם והתפתחותו. כניסה לשוק העבודה בפרט ולפעילות חברתית ענפה ככלל היא דבר דינמי, וחשוב לוודא כי הסביבה החדשה יכולה להתאים עצמה לבעל המוגבלות, כדי שהוא יוכל להתאים עצמו אליה.
 

יש למי לפנות


למצוא מקום עבודה העונה על הדרישות הספציפיות הללו נשמע מסובך, אבל עם העזרה המתאימה זה לא קשה כלל. "יוזמה דרך הלב" מתמחה במציאת עבודה לאנשים עם מוגבלויות שונות ומגוונות ולשילובם בחברה בצורה בטוחה ויעילה. החברה דואגת למצוא עבודה המתאימה לכל אדם בפני עצמו, תוך הגשמת הייחודיות שבו ומתן השגחה וטיפול מיוחדים רק לו. בעזרת חברה זו, תוכלו לתת לאדם היקר לכם לצאת ולחוות את העולם, בידיעה שהוא הכי בבית שאפשר.

עבודה לבעלי מוגבלויות | יוזמה דרך הלב

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן