לוגו יוזמה

סיוע למתמודדים עם מגבלה נפשית בעזרת שירותי שיקום


שירותי שיקוםבמהלך השנים האחרונות מושקעים משאבים ומאמצים רבים בתחום שירותי שיקום עבור המתמודדים עם מגבלה נפשית בארץ ובכל רחבי העולם. העלייה במודעות לחשיבות ונחיצות שילובם של המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה ובחברה, הביאה לפתיחת דלתות וסיוע של ארגונים שונים הפועלים לשפר את איכות חייהם של המתמודדים. שירותי שיקום מיועדים הן למתמודדים והן לבני המשפחה הנמצאים, לעתים קרובות, במצב של חוסר אונים ויכולת לעזור לקרוביהם החווים קשיים. שירותי שיקום כוללים מענה במגוון תחומים והביטים בהם: תעסוקה, דיור, חונכות, חברה ופנאי. 


שירותי שיקום להעצמה אישית ושילוב בקהילה


שירותי שיקום בקהילה שמים דגש על נורמליזציה, עצמאות, העצמה אישית ושילוב בקהילה. פעולות השיקום מבוססות על עקרונות פסיכיאטריים ובישראל חלה תנופה בפיתוח שירותי השיקום וזאת נוכח חקיקת חוק שיקום נכי נפש בקהילה. שירותי השיקום ניתנים הן על ידי המדינה והן על ידי ארגונים, גופים ועמותות הפועלות להקל על הקשיים של המתמודדים. המדינה פועלת במימון ופיתוח שירותים המיושמים בהתאם לחוק ובעזרת ועדות שיקום המתאימות לכל אדם תכנית שיקומית אישית ופרטנית. שירותי שיקום נועדו לסייע למתמודדים בהשתלבות בחברה ובהקהילה באופן אופטימלי ונורמטיבי במגוון תחומי החיים. שירותי שיקום ניתנים בהתאם להעדפות והצרכים האישיים של המתמודד והם נועדו לסייע בשיפור הדימוי העצמי, בפיתוח מיומנויות, הנגשת משאבים זמינים בקהילה ושיפור איכות החיים. 


פעילות לשיפור מעמדם של בעלי המוגבלויות בישראל


תכנית שירותי שיקום מותאמת להתקדמות האישית של המתמודד לאורך הזמן ומסייעת במגוון הביטים ותחומים בהם: דיור, תעסוקה, השלמת השכלה, חברה ופנאי, סיוע לבני המשפחה ועוד. בישראל, נעשים מאמצים ומושקעים משאבים רבים בתחום שירותי שיקום למתמודדים עם מגבלה נפשית. ארגון יוזמה דרך הלב פועל לשינוי חברתי וכלכלי במעמדם של בעלי המוגבלויות בישראל ומסייע למתמודדים עם מגבלה נפשית להשתלב בחברה ובקהילה, לשפר את איכות חייהם ולאפשר להם צמיחה והעצמה.

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן