לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

נעים להכיר – תכנית סוקרי איכות


תקציר: הסוקרים במסגרות השיקום בקהילה הם אנשים מתמודדים בעצמם, בעלי ידע מניסיון אישי (עמיתים מומחים). מה הם משתפים?

תכנית "סוקרי איכות" מבית "יוזמה דרך הלב" מפתחת ומבצעת סקרי שביעות רצון ואיכות חיים בקרב מקבלי שירותי בריאות הנפש במסגרות השיקום בקהילה ברחבי הארץ,ובקרב בני משפחותיהם במרכזי המשפחות.

הסוקרים במסגרות השיקום בקהילה הם אנשים מתמודדים בעצמם, בעלי ידע מניסיון אישי (עמיתים מומחים). הסוקרים במרכזי המשפחות הם בני משפחה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית. כולם עוברים הכשרה מקצועית בתחום באופן שוטף.

הנסקרים הם אנשים המקבליםשירותים במסגרות השיקום בקהילהאו במרכזי המשפחות המתראיינים באופן אישי (פנים אל פנים) וללא ציון שמם.

הסקר מורכב משאלות הבוחנות אתשביעות הרצון ואיכות השירות בהיבטים הקשורים לתהליכי השיקום התעסוקתי, החברתי והאישי. לאחר ניתוח הנתונים,כל מסגרת מקבלת דו״ח משוב המבוסס על הממצאים, ונערך מפגש משוב. הנתונים מועברים למסגרת בלבד, לצד ריכוז הממצאים המרכזיים בכל תחום עבור משרד הבריאות.

הסקר עוסק בשירותים הבאים:תעסוקה (מועדונים תעסוקתיים, מפעלים מוגנים, שירותי תעסוקה נתמכת); דיור (הוסטלים ושירותי דיור מוגן( וחברה (שירותי חונכות, מועדונים חברתיים, תכנית עמיתים). לאחרונה התחלנו לעסוק בהעברת סקרים גם במרכזי המשפחות.

ממצאי הסקר מאפשריםלמקבלי השירותים להיות שותפים, לשקף רצונות ולהשפיע על איכות השירותים. בחינת נותני השירותים מאפשרים הממצאים לשמר יתרונות וחוזקות, לזהות דרכים לשיפור השירותים הקיימים, ולפתח שירותים חדשים במקרה הצורך. מבחינת האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות, מאפשרים אותם ממצאים גם לבחון את ביסוס המדיניות הציבורית בהתאם לצרכים בשטח.

ומה אומרים סוקרי האיכות עצמם?

  1. ילנה ירמולוביץ', סוקרת איכות

אני עובדת בתכנית סוקרי איכות של יוזמה דרך הלב כבר שנה. העובדת הסוציאלית שלי בדיור שמעה שמחפשים שם עובדים, והיא הציעה לי למרות שהאנשים של השיקום חששו שאני לא אצליח. אני עובדת הרבה, וגאה בכך שאני עובדת מן המניין. אני מאוד ממליצה לאנשים שקוראים את זה להיכנס לעבודה כי זאת זכות. אנשים סביבי עובדים בצוות, ועושים עבודה מצוינת עם לב רחב. קיבלתי הרבה ביטחון עצמי מהעבודה שאני עושה וכשלפעמים אני צריכה לדבר עם מישהו ולהתייעץ – תמיד יש למי שמקשיב לי ועוזר לי לפתור בעיות.

  1. נווה שטרית, סוקר איכות

אני מועסק ביוזמה דרך הלב כבר שנה וחצי.

הגעתי לעבוד ביוזמה דרך הלב, בעקבות חיפוש אחר עבודה שבה יתאפשר לי לתרום ולקדם אחרים , ואחת האפשרויות שהציע לי המדריך מהדיור היא להצטרף למערך הסוקרים של "יוזמה דרך הלב".

הצוות מעריך אותי את צורת העבודה שלי: החל מתשומת הלב שלי לדברי המרואיינים, ועד הבאתם לכתוב בסקר עצמו.אני משמש עבורם כחלון לעולמו של המרואיין, ומאפשר לקבל תמונה שלמה ועשירה של מה שאפשר לשפר במסגרות השיקום השונות. חוץ מהערכה ומהפידבק לעבודה טובה שמכירים שאתה איכפתי ומשקיע, אני מקבל גם סיוע דרך תכנית אחרת המופעלת על ידי יוזמה דרך הלב – תכנית "יוזמה" (ביחד עם אחד המאמנים העסקיים אני עובד על תכנית עצמאית שבעתיד תניב רווחים).

אמליץ לאנשים אחרים לעבוד ביוזמה דרך הלב כי כאן אפשר לתרום את חלקך, לקדם שינויים ולעזור לפרט ולכלל. גם התכנית "צרכנית נותני שירות" סייעה לי לפני כשלוש שנים לעבוד כסומך וחונך (עד שחיפשתי תעסוקה אחרת שתאפשר לי לתרום דרכה יותר).

  1. אלון עמרם טולדנו, סוקר איכות

אני עובד מאז תחילת 2014 בתכנית סוקרי איכות. הגעתי לעבודה דרך עובדת השמה בשדרות  שהאמינה בי ובהתאמתי לתפקיד. "יוזמה דרך הלב" מתחשבת בכך שאנו בסך הכל בני אדם ויכולים או עלולים לעשות טעויות. מתישבים בי ועם אורך רוח מבינים אותי בהחלט. בהחלט אמליץ לאנשים אחרים לעבוד בארגון.

  1. זאב הכט, סוקר איכות

אני עובד בתכנית כבר 11 שנה.

בזמנו, השתתפתי בקבוצות מיקוד של וועדות היגוי של משרד הבריאות להקמת הפרוייקט ובהמשך בפיילוט עם פרופ' שמואל מלמד ואסתי וויסברג לבדיקת תוקף מחקרי של פרוייקט "סוקרי איכות". לאחר מכן השתתפתי בקורס סוקרי איכות בית חולים שיקומי לווינשטיין ברעננה. לאחר שסיימתי את הקורס בהצלחה התחלתי לעבוד בתכנית.

תכנית "סוקרי איכות" משתפת אותי בכנסים וימי עיון הקשורים לתחום השיקום בבריאות הנפש, נותנת לי העשרות מגוונות הרלוונטיות לתחום העבודה ובנוסף, יש ליווי של מלווה מקצועית שנותנת תמיכה רגשית והכוונה מקצועית בעבודה. כמו כן יש ימי כיף של החברה ופעם בשנה נערך יום חברה.כל הדברים שצוינו לעיל נותנים תחושה של ביטחון אישי ומקצועי והרגשה טובה שיש מי שדואג ומטפח את העובדים בחברה לאורך זמן. לכן, אני שמח להמליץ בחום רב ובלב שלם לאנשים המעוניינים לעבוד בתכנית, מאחר וזה מקום עבודה נהדר בו אפשר להשתקם לצמוח ולהתקדם בחיים.

"בעבודה הזו אני מרגישה כחלק מצוות. כשווה בין העובדים. אני רואה את זה כעבודה בשוק החופשי עם ליווי. בעבודתי הקודמת לא ראו אותי כשווה כמו כאן. אני גאה בעבודה שלי". ההכלה של הצוות יחד עם הדרישות המקצועיות עזרה לי לשפר את תפיסתי העצמית והמקצועית

"העבודה בתוכנית סוקרי איכות אפשרה לי לצאת מהבית ולחזור לעסוק בתחביבים; ללמוד דברים חדשים במהלך קורס ההכשרה לתפקיד, כמו הכרות עם מערכת השיקום בבריאות הנפש והנחיצות הרבה שיש למסגרות השיקום בקהילה. בנוסף, הבטחון העצמי שלי התחזק מאוד; הוצאתי רישיון נהיגה על אף גילי המבוגר, למדתי להתמצא ולהגיע למקומות שונים ורחוקים הן ברכב הפרטי והן בתחבורה ציבורית"

"התאפשר לי להיות שלם עם עצמי בעמידתי על עקרונותיי, כמו השאיפה לניסוח ברור יותר של השאלות מול המרואיינים. כמובן תוך שמירה על מה שהשאלה מבקשת לברר. אדם צריך שידברו בשפתו ואם דבר מה אינו ברור לקבל הסבר והבהרה. אני שם כדי לספק את אותן הבהרות. בין היתר, נתינת אינפורמציה שמסייעת למרואיינים באוכלוסיית המשתקמים".