לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

מערך ימי למידה והשתלמויות


התכנית מציעה למשתתפים מערך של ימי למידה והשתלמויות העוסקים בסוגיות ייחודיות לעובדי שיקום עם ידע מניסיון אישי כגון: חשיפה ושימוש בידע מניסיון, וכן בנושאים העומדים בחזית הידע בתחום השיקום כגון: התערבות להפחתת סטיגמה עצמית (NECT), קבלת החלטות משותפת בתהליך שיקומי ועוד, ימי הלמידה וההשתלמויות משלבים בין לימוד של ידע תיאורטי לבין רכישה ותרגול של כלים יישומים שיכולים לשמש את העובד בעבודתו השוטפת. התעדכנו בעמוד הראשי בפעילויות הקרובות!

ימי העיון פתוחים גם לעובדי שיקום עם ידע מניסיון אישי שאינם לקוחות התכנית בתשלום סמלי. 

פרטים נוספים ניתן לקבל במשרדי התכנית

תקצירים מימי עיון נבחרים:

יום עיון קידום ופיתוח קריירה

במסגרת יום העיון התבוננו והכרנו את המושג "קידום תעסוקתי", בררנו בדרך חווייתית מהם "מדדי הקידום " האישיים, בחנו את הקשר שבין התמדה בעבודה והתמודדות עם חסמים וקשיים לבין קידום, בחנו מהי מסוגלות תעסוקתית והכרנו אסטרטגיות עבודה כאמצעי להגברת יכולת ההתמדה והקידום. יום העיון כלל התנסנות באבחון עצמי של המוכנות האישית לשינוי. בנוסף, ערכנו דיון מעמיק ומסכם באמצעות תרגול חוויתי שניתן יהיה ליישם בהמשך בעבודה השיקומית היומיומית.

מה הסיפור שלך? יום עיון ייחודי בנושא שימוש בסיפור האישי בעבודת השיקום
יום העיון עסק בשאלה איך עובדי שיקום עם ידע מהחלמה אישית יכולים להשתמש בסיפור ההחלמה האישי שלהם ככלי בעבודה השיקומית - אם זה בהרצאה לקהלים שונים, ואם זה באמצעות שימוש בקטעי סיפור, במהלך שיחה עם מקבלי שירות, בני משפחה או קולגות וחברים לצוות. 
יום העיון כלל הרצאות מרתקות של אבי אורן, מהוגי ויוזמי תכנית "צרכנים נותני שירות", ובני כהן, רכז ליווי תעסוקתי של התוכנית באזור אשדוד. האירוע כלל גם סדנאות מעשיות במעגלים אינטימיים, והסתיים בקטע מתוך מופע הסטנדאפ של עמותת לשמ"ה - "סליחה על ההפרעה", בביצוע הדס לוי הקורעת מצחוק.

קבלת החלטות משותפת

ביום זה נחשפנו והכרנו את המושג והרעיון של קבלת החלטות משותפת. דנו וערכנו פאנל מקצועי שבו דובר איך מתקיימת גישה זו בארגונים השונים, היתרונות, האתגרים והחסמים.
בנוסף נערך שיח עם כלל משתתפי היום שדנו איך הם פוגשים את הנושא בשטח כל אחד בתפקיד ובארגון בו הוא עובד. בנוסף, בחנו את הזווית הייחודית של הצנ"שים סביב גישה זו.

השתלמות בהנחיית קבוצות – "ממשתתף למנחה"
בשנת 2015 נערכו שלושה מחזורים של סדנת  "ממשתתף למנחה -  ידע מניסיון אישי במרחב הקבוצתי". הסדנאות עסקו בשלושה תחומים:
1. הקניית ידע פורמלי אודות קבוצות ועבודה קבוצתית.
2. התמרה של הידע מהניסיון האישי כמשתתפים לידע שיכול לשמש בגיבוש התפיסה המקצועית כמנחה, ושימוש בידע האישי כמנחה במרחב הקבוצתי.
3. התנסות מעשית בהכנה להנחייה והנחייה הלכה למעשה.

הסדנאות התקיימו בבאר שבע, חיפה ותל אביב והועברו על ידי רכזי הליווי של התכנית.

למערך ההכשרות לשנת 2018 לחץ כאן