לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

סל השירותים


תכנית "יוזמה" מציעה שירותי שיקום תעסוקתי, אימון עסקי, הדרכה וליווי אישי, לתכנון ופיתוח קריירה ולהעסקה עצמית (הקמת עסק / פרילנס) במספר מסלולים:

מסלול להעסקה עצמית – "יזמות זו הזדמנות"

העסקה עצמית, ניהול עסק ועבודה כפרילנס, היא אפיק תעסוקה, המאפשר לאדם לממש את הפוטנציאל הגלום בו, להתאים לצרכיו את סביבות העבודה, תנאיה ואופיה ולתרגם את שאיפותיו, כישוריו תחביביו ויכולותיו לפעילות כלכלית. כמו כן היא מאפשרת לאדם להשתלב בקהילה כעובד, וכתורם לשוק העבודה כעצמאי.

תכנית "יוזמה" מציעה תהליך מיוחד במינו, לאנשים המתמודדים עם מגבלה, אשר כולל בתוכו לא רק התייחסות אישית לאדם באשר הוא, אלא גם כזאת אשר מאפשרת לו לבחור ביוזמה אחראית למען עיצוב עתידו התעסוקתי. אנו מציעים ליווי אישי בפיתוח פעילות עסקית, מגיבוש הרעיון דרך הפיתוח, הבנייה וההקמה, ולאורך התהליך. אנו מאמינים שתהליך הלמידה של ניהול עסק קטן, מקביל ומסייע לניהול מחלה והחלמה. על ידי התהליכים המקבילים אנו משלבים את עולם השיקום בעולם העיסקי וכך יכולים לסייע גם בעת משבר. מסלול זה מותאם לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, פיזית או חושית. השירות ניתן לזכאי סל שיקום ולקוחות פרטיים. 

מסלול לתכנון ולפיתוח קריירה

מטרת מסלול זה היא לסייע לאנשים לנקוט בדרכים מתאימות על מנת להשיג חיים אישיים ותעסוקתיים מספקים, להרחיב את אפשרויות התעסוקה ובכך לקבל החלטה לתכנון צעדי הקריירה תוך התחשבות ב"כאן ועכשיו" שלהם. דוגמאות לצעדים לגיבוש החלטה: חקירה, ראיון , איתור תחומי עניין, יצירת קשרים, הצטרפות לקבוצות עניין, התנדבות, התנסות בעבודות זמניות וחקירתן. האדם יוצא מהתהליך עם תכנית חזון תעסוקתית, עם אפשרויות התפתחות שונות שיאפשרו לו לרכוש מיומנות, ויכולת לצאת לשוק העבודה, על פי הצרכים המותאמים לו. כאן, הוא יוכל לבחון את האפשרות להתפתח הן כשכיר והן כבעל עסק, ולא פעם יוכל לבחור גם וגם.

מסלול קבוצות

ליווי להפעלת מיזמים קבוצתיים סביב עיסוק ספציפי. המשתתפים עוברים תהליך במסגרתו הם מפתחים מיזם עסקי משותף המאפשר להם להגדיל את הכנסותיהם, ולשפר את המיומנויות החברתיות והתעסוקתיות לצד הלמידה העסקית בדגש על המימוש העצמי והייחודי של כל אחד מהם. היתרון של מיזם קבוצתי הוא שהאחריות על הפעילות העסקית מתחלקת בין השותפים וכל אחד יכול לתרום בחוזקה שלו, וביחד הופכים לקבוצה יצרנית. המסלול מיועד לקבוצות יזמויות במסגרות שיקום (כמו תעסוקה במסגרות דיור), וכן התגבשות של יזמים בודדים סביב עיסוק ספיציפי, לדוגמא: קבוצת צלמים.

סטודיו "אבן דרך" בבאר שבע

שיקום תעסוקתי ועסקי של נשים, תכנית העצמה אישית וקבוצתית פיתוח מיומנויות חברתיות ותעסוקתיות ופיתוח וליווי קבוצות יזמיות מתן שירות וליווי לתעסוקה בשוק החופשי וליזמות עסקית לנשים זכאיות סל שיקום. העבודה בסטודיו מאפשרת התנסות ותרגול מיומנויות תעסוקה מתקדמות, תוך מתן דגש על הגברת המסוגלות התעסוקתית דרך התנסות קבוצתית מעשית, בקבוצה קטנה ובליווי אימוני אישי. מסלול הסטודיו הינו סדנא מעברית הקצובה בזמן, ומאפשרת מעבר מדורג לעבר השוק החופש.

בסטודיו שלושה אפיקים:

1.אפיק לתעסוקה - תשעה חודשים של שיפור מיומנויות תעסוקתיות בדגש על תעסוקה אומנותית יצירתית - תוך תהליך אישי לחיזוק והעצמת מסוגלות תעסוקתית, ויציאה לשוק החופשי.

2. אפיק ליזמות - תשעה חודשים של שיפור מיומנויות תעסוקתיות, פיתוח מוצר אישי בתחום האומנות והגברת היכולת לשווק ולמכור את המוצר. בתום התקופה נעודד את היזמת לפתוח עסק משלה, בתמיכה של הסטודיו, הן כמקום ליצור, והן בפלטפורמות השיווק השונות של הסטודיו.

3. אפיק קבוצתי - תהליך של מיזם שקבוצתי של נשות הסטודיו, פיתוח ויצירת מוצר ממנו יוכלו להתפרנס יחדיו. (קישור לדף מכירות של הסטודיו)

יזמות בשיקום

ליווי תעסוקתי-עסקי, המותאם לצנ"שים המעוניינים להציע שירותי שיקום וטיפול כעצמאיים (פרילנס/ עסק קטן / העסקה עצמית). מסלול משולב של תוכנית צרכנים נותני שירות ותוכנית יוזמה לעבודה עצמאית בתחום השיקום החברתי.

"יוזמה דרך הלב", מציעה תכנית לליווי מיזמים ויוזמות עסקיות של צרכני שירותי בריאות הנפש ו/או צרכנים נותני שירות המעוניינים לספק למסגרות השיקום והטיפול או לאנשים המתמודדים עם מגבלה מסוימת שירות המתבסס על ניסיונם האישי ועל הידע שצברו בתהליך ההתמודדות. השירות יינתן באופן עצמאי (פרילנס / עסק קטן / העסקה עצמית). צוותי התוכניות מלמדים כיצד ניתן להפוך את הרעיון והרצון לכדי שירות אמיתי ופרנסה לכל דבר ועניין. הצוותים מלווים ותומכים לאורך כל הדרך ועד לביסוס פעילות מקצועית וכלכלית יציבה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו והכירו את התכנית מקרוב