לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

מי אנחנו


נעים מאד, יוזמה דרך הלב, הנו ארגון המרכז ידע ומומחיות, ששם לו למטרה להביא לשינוי חברתי כלכלי במעמדם של אנשים המתמודדים עם נכות על רקע נפשי, פיזי או חושי, באמצעות השמעת קולם, והשתלבותם בקהילה ובשוק העבודה הפתוח כמשתתפים פעילים, מתפרנסים ומשפיעים. 

החברה מפעילה מיזמים, תכניות ייחודיות ותהליכי חדשנות בתחום התעסוקה, המתאימים לצרכים הייחודיים של לקוחותיה, תוך הגשמת הייחודיות שבכל אחד מהם. "יוזמה דרך הלב", פועלת בשיתוף ובמימון מערך השיקום בקהילה, האגף לבריאות הנפש, משרד הבריאות, משרד הביטחון ותב"ת- תנופה בתעסוקה, מיסודה של ג'וינט ישראל.

קהל יעד:

השירות ניתן ל:

  • אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, פיזית או חושית המעוניינים להיעזר בתכניות המוצעות על ידי "יוזמה דרך הלב" ולהשתלב בשוק העבודה כעצמאיים (פרילנס) או כשכירים , בתחום השיקום והטיפול או בכל תחום אחר - באמצעות סל שיקום (משרד הבריאות / משרד הביטחון) או כשירות פרטי. 
  • בני משפחות של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, פיזית או חושית - משפחה, ברוב המקרים, הינה הגורם המרכזי המשפיע על תהליך השיקום של בן משפחה המתמודד עם נכות. לצד זאת, המשפחה עצמה מושפעת מתהליך השיקום, וזקוקה לתמיכה ולייעוץ. לכן, אנו מציעים גם להן ליווי ואימון שיקומי, כלכלי ותעסוקתי. לפרטים נוספים, לחצו כאן 
  • מסגרות שיקום: בכדי ללמוד כיצד ניתן להיעזר בידע ובניסיון של צרכנים נותני שירות באופן שיתרום להתפתחות הארגון, הצוות ומקבלי השירותים, "יוזמה דרך הלב" מציעה למסגרות השיקום ליווי וייעוץ מקצועי. לפרטים נוספים, לחצו כאן
  • בנוסף,"יוזמה דרך הלב" מבצעת סקרי שביעות רצון ואיכות חיים במסגרות השיקום והטיפול בקהילה לפרטים נוספים, לחצו כאן 

הצוות שלנו:

הארגון מעסיק 90 עובדים מסורים, 30% מהם מתמודדים עם מגבלה נפשית, פיזית או חושית המועסקים כשווים בין שווים בכל אחת מהתוכניות המרכזיות של הארגון. כל הצוות, ללא כל הבדל, שותף לתהליכי שיפור ופיתוח התכניות והשירותים. העובדים, בעלי ידע מנסיון אישי, מביאים לארגון ערך מוסף, מסייעים לשפר את שירותיו ולהבין טוב יותר את צרכי לקוחותיו, ובכך להתאים ולשפר את השירות באופן תמידי.

הארגון מציע לכלל העובדים מסלולי התפתחות מקצועית ואישית. צוות זה מסייע מדי יום בהשתלבות מוצלחת של מאות מתמודדים בשוק העבודה הפתוח.

התוכניות שלנו:

 יוזמה דרך הלב, מפעילה תכניות ייחודיות ברחבי הארץ:

"צרכנים נותני שירות"- הינה תכנית חדשנית וייחודית שמטרתה לשלב אנשים עם ידע מניסיון אישי, כעובדי שיקום במערך שירותי השיקום והטיפול. התכנית מציעה מערך ליווי תעסוקתי מומחה בפריסה ארצית. הליווי נועד לתמוך, לקדם ולאפשר את שילובם המוצלח בעבודה של אנשים עם אבחנה פסיכיאטרית (מתמודדים) כעובדי שיקום וטיפול מן המניין בכל מגוון התפקידים במערך שירותי הבריאות והרווחה : חונכים, מדריכי שיקום, רכזי תעסוקה, מתאמי טיפול, מנחי קבוצות ועוד. בנוסף, מציעה התוכנית שירותי ליווי וייעוץ למנהלים ולצוותים.

"יוזמה" - תכנית חדשנית לפתוח עצמאות תעסוקתית, עבור אנשים המתמודדים עם נכות על רקע נפשי, פיזי או חושי, המעוניינים לבחון אופקים תעסוקתיים חדשים ואפשרויות למימוש יכולות, כישורים ושאיפות, ובוחרים להתפתח ולהתקדם כעצמאיים בעולם העבודה הפתוח כמשתתפים פעילים, מתפרנסים ותורמים. "יוזמה" מספקת שירותי הדרכה, תמיכה, ליווי אישי, אימון שיקומי וייעוץ עסקי, במספר מסלולים:

  • מסלול להעסקה עצמית – יזמות עסקית
  • מסלול להתפתחות תעסוקתית – פיתוח קריירה
  • מסלול קבוצות– מיזמים קבוצתיים

"סוקרי איכות" - תכנית פורצת דרך העוסקת בביצוע סקר לבדיקת שביעות רצון ואיכות חיים בקרב מקבלי שירותי בריאות הנפש במסגרות השיקום השונות בקהילה. הסקרים נותנים ביטוי לקולם של המתמודדים, משפיעים, ומאפשרים שינוי ושיפור בשירותי השיקום בקהילה. הסוקרים הינם אנשים המתמודדים בעצמם שעברו קורס והכשרה ייעודיים.

"יזמות בשיקום" (יזמות עסקית חברתית) - מסלול מיוחד, של ליווי תעסוקתי-עסקי, המותאם לאנשים עם נסיון אישי בבריאות הנפש, המעוניינים להציע שירותי שיקום וטיפול כעצמאיים (פרילנס/ עסק קטן / העסקה עצמית. למשתתפי המסלול ניתן ליווי משותף של שני רכזי ליווי תעסוקתי – רכז/ת מתכנית "צרכנים נותני שירות" ורכז/ת מתכנית "יוזמה" – שיעבדו ביחד אתכם, כצוות, כדי לפתח ולממש את הפוטנציאל ברעיון שלכם ליזמות!

אנחנו כאן כדי ליצור

עשייה שיקומית מתקדמת ומחוללת שינוי

היום זה אפשרי!