לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

לקוחות משתפים


ח', סטודנט בן 27 ח' גר בשכירות ציבורית לבדו ומתקיים מקצבת נכות (מתמודד עם סכיזופרניה). ח' הקים ומנהל עסק המספק שיעורים פרטיים באנגלית, במתמטיקה ובהכנה לפסיכומטרי לתלמידי תיכון. בעזרת הליווי של מאמן שיקומי, עסקי ותעסוקתי מצוות תכנית "יוזמה", ח' למד שיטות לשיווק עצמי ולהגדלת מעגל הלקוחות. כתוצאה מכך, מספר תלמידיו עלה, והוא החל להפנות חלק מהתלמידים למורים אחרים, תמורת עמלה. כיום, ממוצע הכנסותיו מגיע לכ-5000 ש"ח בחודש. העיסוק כעצמאי מאפשר ל-ח' את הגמישות החיונית לו לצורך לימודיו. 

 

א' בת 30 נשואה + 3 ומתגוררת בישוב חרדי. לאחר השתלבותה בתכנית "יוזמה" ובליווי המאמנת השיקומית, קיבלה א' זכאות לקצבת נכות חלקית (א' מאובחנת כחולה בסכיזופרניה פרנואידית מאז היותה בת 18. בעלה אברך, המוכר גם הוא לסל שיקום ומתקיים מקצבת נכות. המצב הכלכלי בבית היה מאד קשה). בעידוד המאמנת השיקומית-עסקית א' החלה לחשוב על האפשרות לעבוד, הכניסה את בנה הקטן למעון ויצאה ללמוד קורס עיסוי שוודי. היא פינתה חדר בביתה ורכשה את הציוד הדרוש (בעזרת הלוואה מהביטוח הלאומי ותרומה שהמאמנת השיקומית סייעה לה לקבל), פתחה עסק חוקי (עוסק פטור) והחלה לעבוד באופן עצמאי, תוך קבלת נשים חרדיות לעיסוי. בהמשך היא למדה טכניקות נוספות (למשל עיסוי באבנים חמות) וזאת במטרה להרחיב את סל המוצרים המבוקשים על ידי לקוחותיה.

בליווי המאמנת השיקומית-עסקית, א' למדה להתמודד עם קשיי ההתארגנות המאפיינים אותה ועומס המטלות. במקביל לתמיכה הרגשית, קיבלה א' מהמאמנת השיקומית כלים שיווקיים וניהוליים. כיום ועל אף הקשיים, א' מצליחה בעבודתה. היא יצרה לעצמה מוניטין במקום מגוריה, ונשים חרדיות מגיעות אליה לטיפולים לאחר ששמעו עליה מלקוחות מרוצות. היא מנווטת בין מטלותיה כאם וכאישה ומסדרת לעצמה בהתאם לכך את לוח הזמנים שלה. א' מרוויחה בין 1200 ל- 2500 ש"ח לחודש, דבר שמסייע באופן משמעותי לפרנסת המשפחה.

 

צ' בת 45 עלתה לארץ לאחר שלמדה כלכלה והתקשתה להשתלב בעבודה בתחום לימודיה. לאור העובדה שצ' מעוניינת לעבוד מהבית, ולהכתיב את זמני העבודה באופן שיתאימו לימים בהם קשה לה לתפקד (מתמודדת עם הפרעת אישיות גבולית) הוצע לה על ידי המאמן השיקומי המלווה אותה לפתח עסק עצמאי בתחום התרגום. היא הקימה עסק חוקי המציע שרותי תרגום ללקוחות עסקיים. בעזרת המאמן השיקומית האישית והייעוץ שניתן על ידה, היא בנתה תכנית עסקית- שיווקית. צ' ביססה לעצמה קהל לקוחות, והיא מרחיבה אותו בהתמדה. היא משתכרת לפחות 4000 ש"ח בחודש.

מסר מ-א'

"אני א' שמח מאד להגיד תודה ל-"יוזמה דרך הלב" שעזרו לי למצוא עבודה. תודה! עכשיו אני שמח שמצאתי עבודה וגם המצב הכלכלי בבית השתפר, ואני נמצא בתעסוקה וגם מרגיש יותר טוב ויש לי מצב רוח טוב. אנחנו בקשר כמעט שנתיים, והתקופה הזאת הכי טובה והכי מעניינת בחיים שלי. אני שמח מאד שהכרתי גם את החברה הזאת וגם את אלונה וגם את מלי עזרתם לי מאד מאד"

מסר מ-ס.א 

"בפעם הראשונה שהייתי עצמאי, ת'כלס אני חושב שלא היה טוב ממש, כי לא ידעתי שום דבר הקשור בניהול עסק, שיווק ופרסום. אבל חשבתי שאני יודע הכל, כי אני עקשן. כשהגעתי לתכנית "יוזמה", הם הצליחו לשחרר בי את העקשנות ביחד עם היותי מתמודד על הקשיים שזה מביא, וללמוד לעשות זאת בקצב שלי. 

גיליתי עולם חדש שעזר לי המון. האנשים ב"יוזמה" כולם נחמדים וסבלניים, והתייחסו אליי כאל בן-אדם שמכיל בתוכו עולם שלם. למדתי שאני איש שפועל במרחב, ואף מתפרנס מזה. בשביל זה צריך גוף תקין, נשמה תקינה ובריאות כשכל אלה מנוהלים על ידי כדי שאוכל להמשיך בפעילות שלי. זו, העזרה החשובה ביותר שקיבלתי מ"יוזמה" ושלימדה אותי לשלב את כל נתוני החיים בצורה נכונה לי ומאוזנת עד כמה שניתן, בשביל להתמודד עם הקושיים וגם כדי ת'כלס להפעיל את העסק במקסימום האפשרי כמתמודד. למשל: אני עם מניה דפרסיה. בעבר, הייתי צריך להכנס למניה כדי להגיע להפעלת העסק במקסימום. לא שתיתי תרופות כמו שצריך למשל. ב"יוזמה" הבנתי כי זוהי נקודת חולשה אשר מובילה אותי בסופו של דבר לדפרסיה. למדתי איך לנהל את הלחצים, לעמוד מול העסק, בלי צורך לאבד איזון כדי להפעילו טוב גם במקסימום פעילות. זה משהו שיודע לומר שלא הייתי מצליח לעשותו לבד. הצלחתי בעזרת המאמן השיקומי המיוחד שיש לי. הוא מדריך מיוחד ואין כזה. אני מודה לכולם".