לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

לחשב מסלול מחדש מחזון לפעולה


תקציר- פעולת החשיבה היא פעולה אוטונמית, לרוב התחושה היא כי אנו לא שולטים על החשיבה והמחשבה, והרי אם היינו ממש זקוקים להשקיע אנרגיה בכל פעולה שאנו עושים, וליצר תהליך חשיבה מחדש – היינו מבזבזים המון אנרגיה. אנו מזמינים אתכם לעצירה לחשיבה, ולכוון אתהנהג האוטומט שלנו שלכם לכוונות שלנו.

קחו רגע לחשוב על כל הפעולות האוטומטיות שלכם אשר דורשות חשיבה – לדוגמא: נהיגה – אם נפרק את הפעולות ונחשוב על כל פעולה, נאט מאוד את קצב הפעילות שלנו, ונתעייף מהר, החשיבה האוטונומית והאוטומטית הופכת לנו את היום יום לקל יותר... אך באותם האוטומטים יש לנו גם כאלו פחות רצויים (אולי רק לי זה קורה?! כשאני נכנסת הביתה – וישר פותחת את המקרר).

המוח זקוק לקצת הכוונה, ובניית זיכרון לעתיד. באימון נקרא לזה חזון בשיקום.נקרא לזה מטרות לטווח לרחוק, אולי במקומות אחרים נקרא לזה תוצאה רצויה... בכל אחת מההגדרות האלו, זו הזמנה למוח לצאת מהאוטומטים שלו, ולתכנן את הדרך.

החזון האישי היא תמונה ויזואלית עתידית רצויה בתחום מסוים, או בכמה תחומים בחיים. נרצה לבנות חזון שיעורר בנו עניין, שיהיה נכון עבורנו ויתבסס על הערכים שלנו.

אז איך אפשר לעשות זאת?  מצ"ב כללים בסיסיים לבניית חזון :

נשתמש במילים חיוביות "מה כן יקרה ..."

החזון הוא בלשון הווה. 

התמונה הויזואלית מפורטת ותכלול וכוללת את כל החושים שניתן להכליל (ראיה, שמיעה, תחושה בגוף).

החזון מתבסס רק על מה שיכול להיות לעבור להווה ביוזמה ובכוחות שלנו, ואין לתלות הצלחה על האחר.

וממש חשוב לבדוק – האם זה נכון עבורנו החזון הזה? האם הוא באמת ישרת את מטרותינו, ואנו שלמים את התוצאה שלו? והאם הוא בודאות אינו פוגע בי או באחר. 

נהוג לבנות חזון תוך התבוננות על 5-10 שנים קדימה, בתוכנית "יוזמה" אנו בונים עם לקוחותינו חזון לא פעם לטווח קצר, ועם אותם הכללים בונים מטרות קטנות להגשמת חזון ועוד חזון ועוד חזון.

והינהצורה אחת בה אנו מעודדים על חשיבת חזון:

תארו לכם, שהנכם יושבים לכוס קפה עם מישהו קרוב ומשמעותי עבורכם, הפגישה הזו מתחוללת בעתיד – בדיוק עוד שנה מהיום.ומספרים לשותף/ה שלך לקפה על השנה האחרונה שעברה עליך...

מה בדיוק השגת בשנה הזו? ____________________________________________________________

איך את/ה יודע שהשגת את ההישג הזה? ____________________________________________________

איך את/ה נראה לאחר שהשגת את ההישג הזה? _______________________________________________

מה את/ה אומר לעצמך לאחר שהשגת את ההישג הזה? __________________________________________

איך זה מרגיש בגוף לאחר שהשגת את ההישג הזזה? ___________________________________________

מה יגידו אחרים על ההישג הזה? _________________________________________________________

אילו כוחות היו לך השנה על מנת להשיג את ההישג הזה? _________________________________________

ועכשיו אתם מוזמנים לכתוב ברצף את התשובות לשאלות תוך יצירת תמונת חזון, שניתן לקשט במחשבה בצבעים וקולות, ולספר זאת לחבר/ה שותף/ה לכוס הקפה. ואם תרצו לשתף מישהו באמת, בקשו ממנו לקרוא לכם את הכתוב בזמן שאתם בעיניים עצומות מנחים את המוח בדיוק איך זה מרגיש, נראה, נשמע. ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

שיטת העבודה ביוזמה מבוססת על גופי ידע נרחבים, כלי האימון ביוזמה לקוחים מעולמות שונים, ושזורים יחד לכדאי כלים פרקטים המסיעים בתהליך השיקום של האדם. הליווי מבוסס מדע השיקום, הפסיכולוגיה החיובית, אימון עיסקי, אימון למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, גישת הnlp , המיינדפולנס, ועוד. כל מלווה ומאמן שיקומי תורם מהידע שלו לצוות, ולכל לקוח נתפרת חליפה המותאמת לסגנון התקשורת, אמונותיו וערכיו.

שנה טובה , צוות יוזמה.