לוגו יוזמה

יזמות עסקית חברתית - הדרך לשלב כל אדם בחברה


מציאת עבודה למתמודדים עם מוגבלויות

דרך יזמות עסקית, מקבלים המתמודדים אבחון תעסוקתי ולאחר מכן שיקום תעסוקתי שמוביל לדרך הטובה ביותר לשילוב בעלי מוגבלויות בחברה, תוך יצירת איכות חיים מאתגרת, מגשימה ומצליחה. תהליכים כאלה ואחרים, נעשים באמצעות מסלולים מיוחדים שמלווים על ידי מטפלים, פסיכולוגים ואף באמצעות יועץ עסקי מנוסה שיכול לתת טיפים טובים לאיתור תעסוקה או להקמת עסק פרטי. אבל כיצד מוצאים עבודה למי שמתמודד עם מוגבלות? התשובות בהמשך.

מי שרוצה להשתלב בחברה - זאת לאחר מעבר תהליך החלמה נפשי אישית. מי שרוצה לחזור אל שוק העבודה - לאחר משבר נפשי. ומי שמתמודד עם צרכים מיוחדים (שלו או של בן משפחה) - כדאי שידע כי ישנם מסלולים מיוחדים שמלווים אנשים מכל הסוגים, אל קריירה מצליחה.

בכך אפשר דרך שיקום טיפול והכוונה נכונה, להשתלב בשוק העבודה כמו גם לעסוק בתחומים שונים, ולהפוך לעצמאיים, פרילנסרים, בעלי עסק קטן ואנשים מתפקדים, שאף עוסקים בתחומים שונים ומעסיקים את עצמם במגוון תחומים.

יזמות עסקית חברתית, יכולה להתקיים באמצעות מסלול מיוחד תוך שילוב בין מנחים מקצועיים, אשר להם ידע בבריאות הנפש - לבין אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בתחום ורוצים להציע שירות טיפולי משקם לבעלי מוגבלויות נפשיות. בכך אפשר להציע שירותים עצמאיים עבור בעלי עסקים.

כיצד אפשר להתפרנס לאחר משבר נפשי?

כפי שרבים יודעים: לחצי היום יום, טראומת ילדות, אלימות פיזית או נפשית ושאר מצבים - יכולים להוביל להתמוטטות נפשית: חרדות: דיכאון: ואף למצבים שמצריכים טיפול מקצועי ושיקום. אם אתם בעלי עסקים או בעלי קריירה ועברתם משבר - תוכלו לפנות אל עמותות וארגונים שעוסקים בגיבוש תוכניות עבור בעלי עסקים, עבור יזמים ושאר אנשים שרוצים להחזיר את חייהם אל המסלול.

באמצעות יזמות עסקית שמלוות את מי שהוגדר כ"בעל מוגבלות" או צרכים מיוחדים - אפשר לקבל תמיכה, ליווי ייעוץ עסקי, סיוע בתמחור, התמודדות עם בירוקרטיה ושאר דילמות וקשיים שמלווים בעלי עסקים. (בין אם הם עברו משבר, או שהם בעלי מוגבלות ובין אם מדובר בתכנית שמתאימה לאנשי עסקים שלא עברו משבר נפשי כזה או אחר).

מי מספק את השירות?

שירותים כאלה מספקים ארגונים ועמותות המעסיקים אנשי מקצוע שיכולים לספק שירות שיקומי טיפולי וסיעודי. את השירות אפשר לקבל דרך תקציב של משרד הבריאות (על ידי סיוע של תחנות לבריאות הנפש) כמו גם דרך מחלקות לבריאות הנפש של משרד הבטחון ( עבור נפגעי טראומה וחרדה). בכך אפשר לחזור למסלול העסקי, לנצח בהתמודדות ולעשות זאת בגדול!


יזמות עסקית


יזמות עסקית היא פעילות מבורכת אשר  יש לעודד כל הזמן בקרב כל קבוצות האוכלוסייה בישראל. קיימים היום בשוק לא מעט גופים אשר פועלים עבור מטרה מבורכת זו והם מעניקים סיוע משמעותי עבור סוגים רבים של יזמים עסקיים לצורך שילוב היוזמות שלהם בכלכלה שלנו. 
כאמור, יוזמות עסקיות יכולות להגיע להיוולד בכל קצוות האוכלוסייה, אך במקרים רבים היזם יהיה זקוק לסיוע ודחיפה עבור המיזם שלו היות ולא תמיד קיימים ברשתו הכלים והידע הדרושים בכדי להפוך את הרעיון למציאות.

 

במקרים אלו נוכל למצוא יזמים כגון: 


1.    אנשים פרטיים אשר נתונים במצוקה כלכלית כלשהי, אך קיים ברשותם רעיון מצוין ליזמות בעל פוטנציאל עתידי גדול לרווח
2.    אנשים צעירים כגון, חיילים משוחררים אשר מתחילים את דרכם באזרחות 
3.    נשים וצעירות אשר זקוקות לתמיכה וסיוע בעקבות מצוקה כלשהי או עקב חוויה טראומטית בכדי לחזור ולהשתלב באוכלוסייה, או נשים וצעירות אשר פשוט רוצות להגשים את עצמן. 
4.    יזמים בעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות לצורך שילובים באוכלוסייה ובכלכלה. 
5.    הורים יחידניים או משפחות חד הוריות אשר זקוקים לסיוע ותמיכה בשל מצבם המשפחתי המקשה עליהם מבחינה כלכלית. 
6.    עולים חדשים ותושבים אשר חוזרים להתגורר בארץ לאחר שהייה ממושכת במדינה אחרת (תושבים חוזרים). גם כאן המטרה היא לסייע להם להשתלב בחיים הכלכליים והחברתיים בארץ מהר ככל שניתן .
7.    יזמים מתחומי התמחות ספציפיים כגון: תחום התיירות, סטרטאפים טכנולוגיים וכד'.
8.    יזמים אשר מגיעים מאזור הפריפריה. 


סיוע ליזמים עסקיים מכל הסוגים


יזמות עסקית היא תחום חשוב עבור הכלכלה בארץ ובמקרים רבים היא מסייעת גם מבחינה חברתית. כיום קיימים בארץ גופים רבים אשר קמו במטרה לעודד ולסייע ליזמים עסקיים. ישנם גופים עבור כל סוגי היזמים אשר מפורטים מעלה וניתן להגיע אל גופים אלו על ידי חיפוש ברשת. כמו כן קיים מידע נרחב ומפורט מאוד אשר ניתן להגיע אליו בקלות רבה. מעבר לליווי המקצועי והעסקי אשר גופים אלו מציעים, הם יציעו לכם גם במקרים רבים סיוע כלכלי או ידעו לאן להפנות את היזמים לצורך קבלת סיוע כספי מאת הערוצים הרלוונטיים. 
 

יזמות עסקית לבעלי מוגבלויות


יש בישראל מאות אלפי שכירים שעובדים עבור עסק או חברה ומקבלים את המשכורת שלהם בכל חודש. אבל יש גם אלפים רבים של יזמים, של אנשים שהחליטו לקחת את הגורל שלהם בידיים, לפתוח עסק ולהתפתח ולעשות את מה שהם תמיד חלמו. זה יכול להיות בכל תחום שהוא וזה יכול להיות עסק בכל תצורה שהיא. מה שחשוב הוא שיהיה את הליווי הנכון בכדי שהעסק יתקדם ויתפתח. יזמות עסקית היא דבר מבורך אבל בשביל הצלחה צריך קודם כל צניעות מה שרלוונטי לאדם בריא ורלוונטי גם לבעלי מוגבלויות. כן, יש בישראל לא מעט בעלי מוגבלויות שרוצים וגם יכולים להיות יזמים וכל מה שהם צריכים זו את העזרה הרלוונטית.


יזמות עסקית – כל אחד יכול!


הביטוי "יזמות עסקית" נראה כמו משהו שמשוייך רק ליחידי סגולה, רק לאנשים שיכולים להזיז הרים ויכולים לעשות שינויים מרחיקי לכת בעולם. זה נראה כמו ביטוי שמיועד רק למי שיש לו יידע וניסיון עשירים אבל בפועל זה ממש לא ככה. כל מה שצריך בשביל ליזום עסק חדש זו מוטיבציה. אז נכון, צריך כמובן גם ללמוד וצריך להעמיק בתחום, לגייס כספים ולהתאמץ בשביל שזה יצליח, אבל אם יש את הרצון אין סיבה שזה לא יקרה. גם אנשים עם מוגבלות פיזית או נפשית ברמה מסוימת יכולים לעשות את זה ויש גם לא מעט שכבר עשו את זה.

 
הדרכה ותמיכה


יזמות עסקית לבעלי מוגבלות נפשית או פיזית היא אפשרית כפי שציינו, וכל מה שצריך זה את ההדרכה והתמיכה הנכונה מה ש"יוזמה דרך הלב" מציעים. צריך אימון שיקומי וייעוץ עסקי ויש מסלולים שונים שמיועדים לבעלי מוגבלויות וכשיש את האנשים הנכונים שנותנים את הליווי ההצלחה יכולה להיות מסחררת.
התפתחות כלכלית כעצמאיים היא לא משהו ששמור רק לבריאים. יש רבים וטובים שיש להם את הכישורים הדרושים ויש להם שאיפות להצליח וכל מה שהם צריכים זה מישהו שייתן להם יד כמו "יוזמה דרך הלב" כדי שהם יעשו את זה. אין סיבה שזה לא יקרה ובגדול!

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן