לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

אודות התכנית וסל השירותים


יזמות בשיקום -יזמות עסקית חברתית

לתרום לאחרים מהניסיון האישי, ולהתפרנס כעצמאים. 

מסלול מיוחד, של ליווי תעסוקתי-עסקי, המותאם לאנשים עם ידע מניסיון אישי בבריאות הנפש, המעוניינים להציע שירותי שיקום וטיפול כעצמאיים -פרילנס/ עסק קטן / העסקה עצמית.

עברתם תהליך החלמה אישי, אולי גם עבדתם כשכירים כאנשי שיקום עם ידע מניסיון אישי, והיום יש לכם רעיון לעסק עצמאי של עזרה ונתינה לאחר? יש לכם רעיון ליזמות של תמיכת עמיתים, המתבססת על ידע מניסיון? רוצים לעזור לאחרים, ולהתפרנס מזה כעצמאים ופרילאנסרים?

במיוחד עבורכם פיתחנו, ביוזמה דרך הלב, מסלול ליווי מיוחד, המתבסס על שתי תכניות הליווי התעסוקתי שלנו – תכנית "צרכנים נותני שירות", שמעניקה את הליווי והתמיכה לשימוש בידע מניסיון אישי ולהתמודדות עם דילמות העולות בתהליך; ותכנית "יוזמה", שמספקת ליווי, אימון וייעוץ עסקי, הכולל בין היתר תמיכה בבניית מודל עסקי, שיווק, תמחור והתמודדות עם בירוקרטיה.

מה אנחנו מציעים?

ליווי משותף של שני רכזי ליווי תעסוקתי – רכז/ת מתכנית "צרכנים נותני שירות" ורכז/ת מתכנית "יוזמה" – שיעבדו ביחד אתכם, כצוות, כדי לפתח ולממש את הפוטנציאל ברעיון שלכם ליזמות!

הליווי מסייע למשתתף ליצור ולעצב את סביבת הפעילות התעסוקתית המועדפת עליו, כך שתתואם להכשרתו, ליכולותיו, רצונותיו ולאילוצי הסביבה הכלכלית.
למה לבחור באפיק היזמי?

לעבודה עצמאית קיימים מספר יתרונות בולטים. היא מאפשרת אוטונומיה, גמישות, בחירה חופשית ואישית של האדם לגבי עבודתו.

כעצמאי יכול האדם להציע את שירותיו למספר ארגונים ואנשים, להציע מגוון שירותים ואף להרחיב ולפתח שירותים חדשניים שכיום עדין לא ניתנים במסגרות השיקום.

למי זה מתאים?

לאנשים המעוניינים לספק שירות שיקומי, טיפולי או סיעודי המתבסס על מומחיותם וניסיונם כעובדי שיקום עם ידע מניסיון, כעצמאיים (פרילנסרים) ו/או כבעלי עסק חברתי קטן.

השירות ניתן בחינם דרך סל שיקום משרד הבריאות (בריאות הנפש), דרך משרד הביטחון ואפשר לקבל אותו גם כשירות פרטי.

איזה שירותים מציעים לקוחות המסלול לטובת מתמודדים אחרים?

הנחיית קבוצות, מנחי קבוצות IMR, קש"ת והתערבויות נוספות, חונכות פרטית, יעוץ למסגרות שיקום, תיאום טיפול, חוגים וסדנאות העצמה ולימוד, ליווי פרטני במרפאות ובבתי חולים, הרצאות השראה וסיפור אישי ועוד ועוד.  

והנה דוגמא אחת לעסק שכזה:

"אחרי עשרים שנות התמודדות עם מגבלה נפשית, וקריירה כאיש מקצוע בתחום בריאות הנפש וכצרכן נותן שירות, החלטתי לנצל את האהבה שיש לי לבמה. בעזרת "יוזמה דרך הלב" פיתחתי עסק שיקומי המותאם למה שאני אוהב ויודע לעשות הכי טוב. התחלתי להופיע בפני מתמודדים, בני משפחות ובעלי תפקידים במסגרות שיקום, ולשתפם בסיפור ההחלמה שלי. אני מנגן ושר עד שהקהל קם ממקומו. באותם רגעים אני מרגיש שלקול שלי יש כוח והשפעה על היכולת לראות שאפשר גם אחרת. ככה יוצא שלא הקמתי עוד עסק אלא עסק עם משמעות אמיתית. בנוסף, קיבלתי כלים אשר יאפשרו לי לקדם את העסק מבחינה כלכלית ושיווקית. כיום, אני נשוי באושר, אבא גאה ואיש מקצוע ובגאווה גדולה מחבק ואומר "אפשר גם אחרת ודי עם הסטיגמה"
ניר שבי, עובד סוציאלי, מציג המופע – "די עם הסטיגמה"

www.nir-stigma.co.il  

רוצים גם אתם להפוך את הידע מהניסיון האישי ליתרון מקצועי ולעסק מפרנס?

אתם מוזמנים לפנות אלינו

רכזת המסלול: 

חגית לוי

050-3772132   

 hagitlevy.yozma@gmail.com