לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

עץ המשפחה, הזהות התעסוקתית ותהליכי שיקום


מאת: מלי ויצמן-מנהלת אזור דרום תכנית "יוזמה"/ מאמנת ומלווה בתכנית ב-10 שנים האחרונות

והיאלי קודסי-נבו מנהלת תכנית "יוזמה"

"חקר משפחה הוא כמו מסע אנתרופולוגי. הילד שנולד לתוך משפחה ספוג באווירתה ובכללים שלה, ואף תורם לה מייחודו. ההיכרות של האדם עם המטען המשפחתי-שבטי המשותף, מאפשרת לו לזהות את ייחודו, את חופש בחירותיו, את צווי השתייכותו ואת מגבלות חופש הבחירה שלו". (מייקל חוקר אוסטרלי שחקר משפחות, מתוך הספר "לכל אדם יש שביל").

בתהליכי האימון השיקומי תעסוקתי, לרב פונים אלינו לבחון את האפיק היזמי, אחת השאלות הראשונות שאנו שואלים את המאומן: "מדוע חשוב לך לפתח את היזמות שלך?" התשובות הן כל כך מגוונות וחלקן: "זה עסק של בעלי", "להוריי היה עסק", או להבדיל "כל מה שאני יודע זה להיות נגר/חשמלאי או כל מקצוע חופשי אחר" "אני רוצה להצליח כמו אחי/אחותי".... המשותף לכל התשובות שציינו, זו ההתייחסות למשפחה כמקור לקבלת החלטות של הכיוון התעסוקתי אותו בוחר האדם. במחקר שנעשה על יזמות בשיקום על ידי ד"ר מיכל רביבו  לצפיה במחקר, ניתן למצוא תמות מאוד מעניינות, כאשר רובן מקיימות את החשיבות של המשמעות התעסוקתית עבור האדם (ופחות הצורך הכלכלי), ומכאן שבחירת המקצוע עבור לקוחות יוזמה נובעות מצרכים וערכים שלרב אינם כלכליים.

עד כמה למשפחה יש משמעות בבחירת מקצוע?

חוקרים רבים טוענים כי בהתפתחות ההיסטוריה של עולם העבודה, המשפחה הלכה ואיבדה את מקומה בבחירת המקצוע, האומנם? והרי פעם אם נולדת למשפחת חייטים, למדת לתפור, ציפו ממך להמשיך את העסק המשפחתי – עד כדי כך ששם המשפחה היה הזהות המקצועית של המשפחה, - "משפחת טיילור".

אך ברבות השנים ובתהליך בו האדם הפך אינדיבידואל, נשאלת השאלה האם המשפחה אכן מהווה מקור לפיתוח הזהות המקצועית?

כשבוחרים קריירה, ההתייחסות למשפחה היא מאוד חשובה, היא הגורם הראשוני המשפיע על ערכים וציפיות הפרט כלפי עצמו כאדם עובד - שיח קריירה מתחיל כבר בגיל  צעיר (מה תרצה לעשות כשתהיה גדול?) 

להורים שלנו יש ציפיות מאתנו ואנו גדלים לצדן. ילדים לומדים ע"י חיקוי וחיזוקים חיובי/ שלילי, הם צופים ביחס של המשפחה  לעבודה, מושגים שהם אמרו לגבי עבודה, חשיבות האופן בו תופש הפרט את הוריו כעובדים וההזדהות או אי ההזדהות עימם.

הבית הוא מעין מגרש אימונים לפני השתלבות בשוק העבודה: הסמכות ההורית מאפשרת ומקנה לילד את האפשרות לקבל אחר כך סמכות מאנשים אחרים, מהמורה, מהמפקד, מהמנהל וכו'. השפעת היחסים עם האחים - הופך את המשפחה לקבוצה שמאפשרת התנסות עם קבוצת השווים. כך גם לגבי שוק העבודה עם העמיתים לעבודה, אלה עמיתיי לעבודה ואיתם אני צריך לעבוד/ להסתדר, זהו תרגיל נהדר לחיים שיש לאחר מכן.

תיכף נשוב לתאוריה...

כאשר לקוח שלנו ב"יוזמה" המתמודד עם פגיעה נפשית מגיע לתהליך בתכנית יוזמה, התהליך הראשוני שלנו הוא לבחון יחד מה היא הזהות המקצועית של האדם, יש לקוחות מתמודדים אשר ממש מתקשים למצוא את הזהות הזו ובכלל להבין כי הם מחזיקים בזהויות שונות ומגוונות כמו הורות, בן משפחה, עובד, סטודנט וכו', מלבד אותה הזהות המחלתית, ומכאן אנו מתחילים במסע משותף להבין מה חשוב לאדם בזהות המקצועית שלו, בחינת הערכים המנחים, האמונות המגבילות, ולזהות ולנקות את הזהות הזו, לפעמים האדם יוצר לעצמו אותה מחדש.

כמו שציינו המשפחה היא מערכת רגשית בין-דורית, בני המשפחה מושפעים מאירועים המשפיעים על בני משפחה אחרים. בשל הבנה זו אנו משתמשים בכלי הנקרא עץ משפחה תעסוקתי אשר בוחן את ההשפעות השונות שהיו וישנן למשפחתו של האדם על השדה התעסוקתי שלו, כעזרה בתהליך גיבוש הזהות המקצועית.

ע', המתמודדת עם קושי נפשי, בת 30 עם תואר ראשון ושני במשפטים אחרי קריירה קצרה ומוצלחת בתחום. ע' הגיעה ליוזמה אחרי משבר ובכדי לשנות כיוון תעסוקתי ומקצועי. לאחר תהליך של "עץ משפחה תעסוקתי" הבינה ע' למה פנתה לתחום זה וכמה המשפחה הייתה דומיננטית בהחלטה זו של בחירת המקצוע. אביה ואמה היו פועלים שעבדו קשה ומגיל קטן דרבנו וכיוונו למקצוע עם סטטוס ויוקרה ולא הייתה לה בחירה עצמאית לגבי הכיוון בו היא רוצה לעסוק. היום ע' עובדת בתחום אחר ומרוצה מהחלטתה לשנות כיוון.

אז איך "עץ המשפחה" משרת את תהליכי השיקום ביוזמה?

עץ המשפחה הינו ייצוג גרפי אשר מאפשר לתעד את המערך הדינמי של המשפחה באופן כללי וגם להתמקד ולבחון את השפעת המשפחה על האדם בתחומים שונים, למשל בחינת דרך קבלת ההחלטות. בניית עץ המשפחה התעסוקתי מאפשר איסוף מידע של השפעת המשפחה על התפתחות הקריירה.

עץ המשפחה מבוסס על יישום פעולות והשקפות של אנשים במשפחה. אפשר להבין באמצעותו בבהירות את החלטות הקריירה על רקע הבנת חלקם של ההורים, משפחה והסביבה החברתית בפיתוח הקריירה אצל היחיד. ניתן להבין כך את העמדות של הלקוח לגבי ציפיות השכר, ערכי העבודה, תפקידים והבנת עולם העבודה. על מידע שנקבל אפשר לבסס וליצור דרכים אפשריות לשינוי. הלקוח מבקש לציין על גבי התרשים מה הם המקצועות והעיסוקים של המשפחה המורחבת ואם יש אחרים משמעותיים שניתן להוסיף אותם. לאחר מכן מסמנים את האנשים שהלקוח תופס אותם כמצליחנים וכאלו שהוא מעריך את סגנון החיים שלהם.

סימון בני המשפחה "מצליחנים" מרמז על מודלים לקריירה של הלקוח. סימון בני המשפחה עם סגנון החיים המועדף על הלקוח מהווה שיחה על קונפליקטים בין שאיפה לקריירה מוצלחת לעומת סגנון חיים הנתפס כפחות טוב ולא מוערך.

באמצעות עץ המשפחה אנו מנסים לזהות ולהבין גורמים משפחתיים שמשפיעים מבחינת בחירת קריירה, התפתחות ותפקוד. כלי זה עוזר להבהיר את המצב כשעולים קונפליקטים בין רצונותינו לבין ציפיות ההורים מאתנו או כאשר אנחנו רוצים משהו, אך חוששים מחוסר ההצלחה.

לקריאה נוספת על תכנית "יוזמה" לחץ כאן