לוגו יוזמה
לפרוץ גבולות ומגבלות,
לשבור שיאים בכל פעם מחדש,
לשילוב מוצלח בקהילה

האמונה בחיי


האמונה בחיי

הייתי במשבר מתמשך תקופה ארוכה מחיי. לא ראיתי שום אור בשום מנהרה, לא הבנתי ולא ראיתי שום דרך לקום על הרגליים, להמשיך לחיות.

החלטתי בצעד מאומץ לשתף את המתאמת טיפול שלי במה שקרה לי, שבעקבותיו נפלתי כל כך חזק וכל כך עמוק. התחלנו ביחד לעשות שימוש בכלי התערבות של הפחתה של סטיגמה עצמית, למדתי המון, זה כל כך דיבר אלי והרגשתי שאני מתעוררת. בזכות התהליך הזה החל להתגבש בי הרצון לעזור, לתת מעצמי למען... לנסות אולי לעבוד כחונכת.

בשנה האחרונה הצלחתי להפסיק לעשן לגמרי אחרי 15 שנה שאני מעשנת קופסא ליום. בחצי שנה רזיתי 16 ק"ג בכוחות עצמי. גיליתי כוחות שיש בי שלא הייתי מודעת אליהם קודם, אבל הצלחתי ואני עדין מצליחה. הבנתי שיש לי כח רצון מאוד חזק, כח רצון שמלווה אותי בשיקום שלי, בהחלמה שלי ובחיים שלי. הייתי בבור גדול ושחור ובחרתי לקום ממנו, בחרתי לחיות את החיים.

ראיתי והבנתי שאני מצליחה לעזור לאנשים שמסביבי, אנשים שגרו איתי בדירה, הצלחתי לדרבן אותם לעשות דברים שקשה להם, הצלחתי לא לוותר עבורם, ואני מצדי הרגשתי סיפוק בכל פעם מחדש, גם אם העזרה היתה קטנה וגם אם העזרה היתה גדולה. התגלגלתי בכל מיני מקומות עבודה גם שיקומיים וגם בשוק החופשי אבל הרגשתי שאני לא "מוצאת" את עצמי בשום עבודה. עבדתי בסיפור חוזר המון זמן היה לי טוב שם, אבל החלום שלי היה עוד אי שם, החלום שלי היה להיות חונכת.

החלטתי לא לוותר על החלום שלי וגם פה הייתי צריכה להילחם! חיכיתי זמן ארוך מאוד ולבסוף קיבלתי אישור לליווי של התכנית "צרכנים נותני שירות". ההתחלה היתה מאוד קשה, מלאה במכשולים ורגעים ארוכים של ייאוש. אבל גם פה לא ויתרתי! היו רגעים שנשברתי וחשבתי שאולי אני באמת לא מתאימה לתפקיד, אבל בנחישות, התמדה, אמונה ותקווה המשכתי. הרבה אנשים עזרו לי במהלך הדרך, עיקר העזרה היתה באמונה המאוד גדולה שהם הראו לי. היום אני כבר חונכת 4 מתמודדים והחלום התגשם.

אני מביאה את ההצלחות שלי ואת הדרך שאני מקיימת בחיי האישיים לידי ביטוי בעבודה עם אותם אנשים. אני מבינה אותם, את המקומות שהם נמצאים בהם מתוך הניסיון שלי, מתוך תקופות שונות בחיי, תקופות טובות ותקופות פחות. אני מאוד רוצה שיצליחו להתפתח, כל אחד בכיוון שאליו הוא מכוון, שאותו הוא חולם. לעזור להם להגשים את החלומות הללו, להיות עצמאיים ומלאי משמעות. להיות עבורם, האדם שהיה שם בשבילי שעדיין פה בשבילי.

המוטו שאיתו אני הולכת, הוא להמשיך, כל הזמן להמשיך הלאה, להאמין שהכל אפשרי, שגם אם יש מכשול, אז יש את הדרך לעבור אותו. במילה אחת: אמונה.

חגית.