לוגו יוזמה

האם יכולה יזמות עסקית להתאים לאנשים עם מוגבלות פיזית או נפשית


אם אתם שואלים את עצמכם האם קורצתם מחומר של יזמים, כדאי שתקראו את השורות הבאות. אנשי עסקים ויזמים נתפסים בדרך כלל כאנשים נמרצים, מלאי מרץ וחזון, מלאי חיים ולפעמים כמעט ששים אלי קרב. הם מתייחסים ברצינות לכל אפשרות של יזמות עסקית ולא מהססים להשקיע את כל מרצם, על מנת להשיג את המטרה. בתוקפה שבה בעלי מוגבלויות משתלבים יותר ויותר בחברה ובקהילה, עולה שאלה חשובה. האם יזמות עסקית יכולה להתאים גם לאנשים בעלי מוגבלות פיזית או נפשית.

 

יזמות עסקית איננה תכונה מולדת אלא נרכשת

 

בניגוד לצבע העיניים שלנו או לגובה שלנו, היותנו בעלי רוח יזמית איננה קשורה לגנים, לתורשה. גם אם נדמה, בגלל תדמית קולנועית או עיתונאית, שמיטב אנשי העסקים חייבים להיות ממולחים מלידה, לפעמים אף חסרי מעצורים, זה לא חייב להיות כך. הרבה מאוד אנשי עסקים ויזמים הפכו לכאלה בזכות עבודה קשה, התמדה ותובנות שהשיגו. תובנות שאפשר למצוא כמוהן בביוגרפיות, בקורסים, הדרכות והשתלמויות. וברוח הימים האלה, חשוב לומר בצורה ישירה ובוטחת – גם אנשים המתמודדים עם מוגבלות (ואין זה משנה אם מקורה של המוגבלות מולד או אולי מחלה או תאונה), יכולים בהחלט להפוך ליזמים. אם יש רצון – ניתן למצוא את הדרך!

 

כיצד ביטוח לאומי ומוסדות חברתיים הופכים אנשים המתמודדים עם מוגבלות ליזמים

 

היכולות והפוטנציאל של נכים, בעלי מוגבלויות, בעלי צרכים מיוחדים, יכול להגיע לכדי מימוש. כל מה שצריך זה רצון וקצת עזרה בדרך. את העזרה הזאת ניתן לקבל כאשר פונים למקום הנכון, בזמן הנכון. למשל, בעזרת המוסד לביטוח לאומי, ניתן לממש מסלולים כגון סל שיקום. ניתן להשתלב בקורסים שמתאימים ליזמים, לצורך הקמת עסקים. בנוסף, גם ארגונים חשובים כדוגמת יוזמה דרך הלב תורמים תרומה חשובה. הם מציעים ליווי של חונכים ומסלולים מיוחדים, לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים או התמודדות נפשית, שרוצים ומסוגלים להגשים יזמות עסקית. אם ישנו הרצון, אפשר למצוא את המסלול למימוש עצמי, אישי ומקצועי בתעסוקה וביוזמה. אפשר להיעזר באנשים שעשו את המסלול הזה, בחונכים מנוסים וביועצים עסקיים. הצעד הראשון להתחלה חדשה.

יזמות עסקית

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן