לוגו יוזמה

תעסוקה נתמכת: דרושים אנשים אנרגטיים ובעלי אמונה ביכולת לשינוי וצמיחה


כל מי שנמצא בתהליך של חיפוש אחר עבודה עשוי להיתקל במודעות בקונספט "תעסוקה נתמכת דרושים". מדובר בשירות המאפשר לאנשים עם מגבלה נפשית, פיזית, קוגנטיבית וחושית להשתלב במקומות תעסוקה בשוק הפתוח, תוך שהם מלווים באופן מתמשך על ידי אנשי מקצוע בתחום השיקומי, החל משלבי ההכשרה הראשוניים, דרך סיוע באיתור משרה המותאמת לאדם עם מגבלה נפשית, פיזית, קוגנטיבית וחושית, ועד לשלבי ההשמה ותקופת העבודה בפועל.
 

אנשי המקצוע מבית "יוזמה דרך הלב", ארגון ששם לו למטרה להוביל לשיקום תעסוקתי ולשינויים חברתיים וכלכליים במעמדם של אנשים עם מגבלה נפשית, פיזית, קוגנטיבית וחושית, מסבירים ששירות זה אינו כרוך בתשלום, והוא מופעל באמצעות עמותות, גופים וארגונים שונים המתמחים בהשמה וליווי שיקומי, ושאליהם ניתן לפנות דרך המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הביטחון או משרד הרווחה.

 

המטרה: לשלב בשוק העבודה הפתוח אנשים המתאפיינים במוטיבציה ומסוגלות


בהתאם לחוק לרון, בתעסוקה הנתמכת נקבעים תנאי ההעסקה על פי תקנות משרד התמ"ת, התנאים הסוציאליים המקובלים במקום העבודה ושכר מינימום מותאם, כל זאת מבלי שתהיה פגיעה כלשהי בקצבת הנכות. מבית "יוזמה דרך הלב" מציינים שהשירות ממוקם על הרצף שבין תעסוקה בשוק החופשי לבין תעסוקה מוגנת, ומטרתו לשלב בשוק העבודה הפתוח אנשים המתאפיינים במוטיבציה ומסוגלות.
 

המתכונת של תעסוקה נתמכת דרושים מכוונת להשגת מספר יעדים, שהבולטים שבהם כוללים את השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחיי החברה באופן מלא, תוך כדי הקניית ביטחון סוציאלי ורמת חיים סבירה לאלו שמתאימים, להערכת אנשי המקצוע, מבחינת יכולותיהם להשתלב בשוק התעסוקה הפתוח, אך נזקקים להכוונה, הכשרה, ליווי וסיוע במציאת עבודה בסביבת עבודה רגילה, אשר מותאמת אופטימלית הן מבחינת המוגבלות הספציפית והן מבחינת הפוטנציאל והכישורים.

 

בואו ותוכיחו לעצמכם שהשמים הם הגבול


מארגון "יוזמה דרך הלב" מדגישים שקיימת חשיבות ערכית מיוחדת בכל הנוגע לנושא זה, היות ושילוב אדם עם מוגבלות בעבודה מעניק לחייו תוכן ומשפר את כבודו העצמי ואת הערכתו בעיני עצמו.
 

זאת ועוד, הרציונל המסתתר תחת הכותרת "תעסוקה נתמכת דרושים" אוצר בתוכו את השאיפה לשינוי ביחס הציבור אל אוכלוסיה זו, ולתפיסתה כחלק אינטגרלי ותורם בעיצוב החברה והפיכתה לאיכותית וטובה יותר, הן בהיבט המוסרי-ערכי והן בהיבט הכלכלי והכללי, שכן אי שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה מוביל להשלכות מרחיקות לכת בטווח הקצר והארוך, אם בשל ההפסד המשמעותי בכוח האדם בשוק העבודה ואם בשל העומס הרב והמיותר המוטל על המערכת האחראית לביטחון הסוציאלי.
 

אז בין אם אתם נמנים עם בעלי העסקים שהחליטו לתרום את חלקם לחברה על ידי שילובם של אנשים עם מגבלה נפשית, פיזית, קוגנטיבית וחושית במקום העבודה, ובין אם אתם עם מוגבלות כלשהי והחלטתם להוכיח לעצמכם שהשמים הם הגבול, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם ארגון "יוזמה דרך הלב".

תעסוקה נתמכת דרושים | יוזמה דרך הלב

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן