לוגו יוזמה

אימון תעסוקתי לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית או גופנית


שיקום ואימון תעסוקתי לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית או גופנית? עד לפני כמה עשרות שנים, כל מי שסבל ממגבלה נפשית עשוי היה להיות נידון לאשפוזים פסיכיאטריים ממושכים, הדבקת תווית שלילית ובעיקר לחיים של ניכור חברתי, בדידות וסבל. הדבר נכון גם עבור אנשים המתמודדים על מגבלה גופנית. 
 

החל מאמצע המאה ה-20 ובמקביל לקדמה הטכנולוגית שהתחוללה בתחום, החלו לעשות שימוש בתרופות חדשות שהתגלו כיעילות למדי עבור מגוון לא מבוטל של בעיות פסיכיאטריות / גופניות שונות, שנחשבו עד אז לבלתי ניתנות לטיפול.
 

מאז ועד היום התרחשו שינויים ניכרים ומבורכים, הן בתעשייה הפרמצבטית והן במודעות הממסד הרפואי לחשיבותו ונחיצותו של שיקום תעסוקתי, שינויים שמעניקים תקווה לשיפור חייהם של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית או גופנית בכל הנוגע ליכולתם להשתקם ולהשתלב מחדש באופן פרודוקטיבי בחברה ובקהילה.

 

אימון תעסוקתי: השתלבות במעגל העבודה, תוך כדי שיפור הדימוי העצמי ואיכות החיים


מארגון יוזמה דרך הלב, ארגון המפעיל מערך מגוון של תכניות שיקום תעסוקתיות לאנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית או גופנית, מציינים שמחקרים שנעשו בתחום מראים כי תעסוקה מתאימה מהווה את אחד מהכלים הטובים והאפקטיביים ביותר שקיימים כיום לשיקום וצעד משמעותי בדרך להשתלבותם המוצלחת בחברה, לא רק בזכות ההערכה המוענקת להם מהסביבה והחברה, אלא בעיקר בעקבות ההערכה העצמית המחודשת שלהם בעצמם ויכולותיהם.
 

משרד הרווחה, העבודה והשירותים החברתיים מקיים כיום ביחד עם עמותות וארגונים שונים מגוון רחב של תכניות ומסגרות לשיקום ואימון תעסוקתי, במטרה לתת מענה מיטבי ולסייע לאנשים עם מוגבלויות שונות בהשתלבות במעגל העבודה, תוך כדי שיפור הדימוי העצמי שלהם, שיפור מצבם הכלכלי, כמו גם שיפור איכות חייהם.

 

מה כולל המערך השיקומי?


מארגון יוזמה דרך הלב מסבירים שהשירותים לשיקום ואימון תעסוקתי פרוסים כיום בכל רחבי הארץ ומוענקים לאנשים בגילאי 16 עד 65 הסובלים מנכות פיזית, רגשית, חושית או נוירו-פסיכולוגית. השיבוץ לתכנית המתאימה מיושם בהתאם למספר קריטריונים כגון הרצף התעסוקתי של האדם, תוך התחשבות ביכולותיו, כישוריו, רצונותיו וצרכיו המיוחדים.
 

המערך השיקומי כולל על פי רוב אבחון תעסוקתי לצורך הערכה והכוון, השלמת השכלה במידת הצורך והכשרה מקצועית באמצעות מגוון רחב של קורסים במקצועות שונים המוכרים מטעם האגף להכשרה מקצועית.
 

כמו כן, התכנית מציעה, בין היתר, מבחר סדנאות רב תכליתיות שמטרתן להקנות הרגלי עבודה, מיומנויות תעסוקתיות והכנה לעולם העבודה. התכניות התעסוקתיות כוללות אימון ממושך, ליווי ותמיכה לכל אורך תקופת ההכשרה ועד להשמה בשוק הפתוח.

 אימון תעסוקתי | יוזמה דרך הלב

ליצירת קשר עם תוכנית יוזמה השאירו פנייתכם כאן