תעסוקה נתמכת: דרושים אנשים אנרגטיים ובעלי אמונה ביכולת לשינוי וצמיחה


מאמרים » מאמרים
 

כל מי שנמצא בתהליך של חיפוש אחר עבודה עשוי להיתקל במודעות בקונספט "תעסוקה נתמכת דרושים". מדובר בשירות המאפשר לאנשים בעלי מוגבלות להשתלב במקומות תעסוקה בשוק הפתוח, תוך שהם מלווים באופן מתמשך על ידי אנשי מקצוע בתחום השיקומי, החל משלבי ההכשרה הראשוניים, דרך סיוע באיתור משרה המותאמת לאדם עם המוגבלות, ועד לשלבי ההשמה ותקופת העבודה בפועל.

אנשי המקצוע מבית "יוזמה דרך הלב", ארגון ששם לו למטרה להוביל לשיקום תעסוקתי ולשינויים חברתיים וכלכליים במעמדם של אנשים בעלי מוגבלות, מסבירים ששירות זה אינו כרוך בתשלום, והוא מופעל באמצעות עמותות, גופים וארגונים שונים המתמחים בהשמה וליווי שיקומי, ושאליהם ניתן לפנות דרך המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הביטחון או משרד הרווחה.

 

המטרה: לשלב בשוק העבודה הפתוח אנשים המתאפיינים במוטיבציה ומסוגלות


בהתאם לחוק לרון, בתעסוקה הנתמכת נקבעים תנאי ההעסקה על פי תקנות משרד התמ"ת, התנאים הסוציאליים המקובלים במקום העבודה ושכר מינימום מותאם, כל זאת מבלי שתהיה פגיעה כלשהי בקצבת הנכות. מבית "יוזמה דרך הלב" מציינים שהשירות ממוקם על הרצף שבין תעסוקה בשוק החופשי לבין תעסוקה מוגנת, ומטרתו לשלב בשוק העבודה הפתוח אנשים המתאפיינים במוטיבציה ומסוגלות.

המתכונת של תעסוקה נתמכת דרושים מכוונת להשגת מספר יעדים, שהבולטים שבהם כוללים את השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחיי החברה באופן מלא, תוך כדי הקניית ביטחון סוציאלי ורמת חיים סבירה לאלו שמתאימים, להערכת אנשי המקצוע, מבחינת יכולותיהם להשתלב בשוק התעסוקה הפתוח, אך נזקקים להכוונה, הכשרה, ליווי וסיוע במציאת עבודה בסביבת עבודה רגילה, אשר מותאמת אופטימלית הן מבחינת המוגבלות הספציפית והן מבחינת הפוטנציאל והכישורים.

 

בואו ותוכיחו לעצמכם שהשמים הם הגבול


מארגון "יוזמה דרך הלב" מדגישים שקיימת חשיבות ערכית מיוחדת בכל הנוגע לנושא זה, היות ושילוב אדם עם מוגבלות בעבודה מעניק לחייו תוכן ומשפר את כבודו העצמי ואת הערכתו בעיני עצמו.

זאת ועוד, הרציונל המסתתר תחת הכותרת "תעסוקה נתמכת דרושים" אוצר בתוכו את השאיפה לשינוי ביחס הציבור אל אוכלוסיה זו, ולתפיסתה כחלק אינטגרלי ותורם בעיצוב החברה והפיכתה לאיכותית וטובה יותר, הן בהיבט המוסרי-ערכי והן בהיבט הכלכלי והכללי, שכן אי שילובם של אנשים בעלי מוגבלות בשוק העבודה מוביל להשלכות מרחיקות לכת בטווח הקצר והארוך, אם בשל ההפסד המשמעותי בכוח האדם בשוק העבודה ואם בשל העומס הרב והמיותר המוטל על המערכת האחראית לביטחון הסוציאלי.

אז בין אם אתם נמנים עם בעלי העסקים שהחליטו לתרום את חלקם לחברה על ידי שילובם של בעלי מוגבלויות במקום העבודה, ובין אם אתם עם מוגבלות כלשהי והחלטתם להוכיח לעצמכם שהשמים הם הגבול, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם ארגון "יוזמה דרך הלב".

תעסוקה נתמכת דרושים | יוזמה דרך הלב

 
גירסת הדפסה   |   שלח לחבר
 
שיקום תעסוקתי להשתלבות במעגל העבודה ושיפור איכות החיים "שיקום תעסוקתי" מהווה שם כללי למכלול מסגרות ותכניות תעסוקתיות, שנועדו לסייע לאנשים בעלי מוגבלויות שונות בהשתלבות במעגל העבודה, זאת במטרה לשפר הן את הדימוי העצמי שלהם והן את איכות חייהם, תוך אספקת תעסוקה שהכנסה בצידה. קרא עוד
עבודה לבעלי מוגבלויות? יש דבר כזה מציאת עבודה לבעלי מוגבלויות היא דבר חשוב מאד בתהליך הטיפול של אדם הסובל ממוגבלות. היא מאפשרת לאדם לפתח עצמאות כלכלית, ובכך מחזקת את ביטחונו העצמי. קרא עוד
שיקום תעסוקתי לנפגעי נפש שירותי שיקום תעסוקתי הם השלב האחרון עד כה בשרשרת השינוי המבורך שהתחולל בתחום החל משנות ה-60 של המאה ה-20. הצוות המקצועי של ארגון יוזמה דרך הלב, המפעיל תוכניות שיקום תעסוקתיות שונות לפגועי הגוף והנפש, מסבירים על חשיבותו של השיקום התעסוקתי. קרא עוד