לוגו יוזמה

תכניות לשיקום מקצועי: יזמות עסקית חברתית


מתמודדים עם מגבלה נפשית? עברתם תהליך אישי להחלמה? עבדתם כאנשי שיקום שכירים בתחום בריאות הנפש או כצרכנים נותני שירות, וכעת יש לכם רעיון ליזמות עסקית ואו חברתית על בסיס ידע מניסיון? מעוניינים להקים עסק עצמאי או לעבוד כפרילנסרים בתמיכת עמיתים ובסיוע לאחרים, תוך כדי עשיית שימוש בידע הרב שצברתם מניסיון אישי? 

ארגון 'יוזמה דרך הלב' פיתח עבורכם מסלול ייחודי של תמיכה וליווי תעסוקתי לאנשים המעוניינים להשתמש בידע מניסיון אישי בדרך ליזמות עסקית. מ'יוזמה דרך הלב' מציינים שהמסלול מבוסס על שתי תכניות הדגל מבית החברה שהן תכנית 'יוזמה' ו- 'צרכנים נותני שירות', כשכל אחת מהתכניות הללו מתמקדת במתן כלים חיוניים מתחומים שונים.

 

פיתוח הפוטנציאל הטמון ברעיון והפיכתו לבר מימוש

תכנית 'יוזמה' מתמקדת בהקניית כלים עסקיים ומספקת ייעוץ, ליווי ואימון עסקי, החל מסיוע בבניית מודל עסקי, תמחור ושיווק, וכלה בכלים להתמודדות מול  הבירוקרטיה, בעוד שהתכנית 'צרכנים נותני שירות' נועדה להעניק תמיכה בהתמודדות מול דילמות שעשויות להתעורר בתהליך, תוך למידת שיטות לעשיית לשימוש אופטימלי בידע מניסיון אישי. 

המסלול ליזמות עסקית מלווה על ידי שני רכזי ליווי תעסוקתי, שהאחד הוא רכז מתכנית 'יוזמה' והשני מהתכנית 'צרכנים נותני שירות', תוך כדי עבודת צוות משותפת ביחד עם היזם, זאת במטרה לפתח את הפוטנציאל הטמון ברעיון שלו ולהפוך אותו לבר מימוש. הליווי מסייע למשתתף לגבש וליצור את סביבת הפעילות התעסוקתית בהתאמה לרצונותיו, ליכולותיו ולהכשרתו, ותוך התחשבות באילוצי הסביבה הכלכלית.

 

יתרונותיו של האפיק היזמי

אין עוררין על כך שהבחירה בעבודה עצמאית על פני משרה בסטטוס של שכיר טומנת בחובה אי אלו יתרונות בולטים. היא מקנה אוטונומיה, מעניקה מרחב גמישות ומאפשרת בחירה חופשית של האדם בנוגע למקור פרנסתו. 

להבדיל ממשרה בסטטוס של שכיר, הקונספט של יזמות עסקית פותח בפני האדם אינספור אפשרויות והזדמנויות במגוון השירותים שהוא יכול להציע, בבחירת הארגונים והאנשים להם הוא מעניק את שירותיו, וכמו כן  ביכולתו להתרחב ולהתפתח ואף להעניק שירותים חדשניים, שאינם ניתנים עדיין במסגרות השיקום. 

המסלול ליזמות עסקית מותאם לכל מי שמעוניין לעבוד כעצמאי ולספק שירות שיקומי, סיעודי או טיפולי, בהתבסס על ניסיונו כעובד שיקום שמאחוריו עומד ידע מניסיון אישי.

 

יזמות עסקית